Jump to content
Българският форум за музиканти

GIBSON LES PAUL STUDIO WORN EBONY


kanavkaa

Recommended Posts

Привет на всички!

 

Доста се колебаех дали да пусна такава тема тук, т.к. имах опасения че се е писало по подобни въпроси.

Ето това е китарата, която събуди интереса ми:

http://www.thomann.de/gb/gibson_les_paul_studio_worn_ebony.htm

Търсих в доста сайтове/както и на Томанн/ и в Google, но ми излизат само оферти в онлаин магазини. Учудва ме липсата на информация за нея, поне аз не попаднах на такава(не съм от най добрите в търсенето). Въпроса ми е някои чувал ли е за тази серия на Гибсън, дали някой е чел статия свързана с производството им, и какви са разликите със стандартното LP Studio Ebony освен адаптри, hardware, finish(макар и да не виждам много от тях)?

Какво значи "carved maple top "!?

Виждам че в последно време от Gibson доста разширяват производството си в ниските класове с нови модели за различните китари. Например отскоро излезнаха всевъзможни Melody Maker-и, както и Faded и Limited - SG и LP китари.

 

На кратко какво качество се очаква от една такава серия, която странно е "exclusive made for Thomann"..?

Също се интересувам и от SG и LP лимитираните китари, търсих с търсачката на форума и попаднах на няколко други теми, където също имаше доста противоречиви коментари за тях, затова ми се иска да коментират предимно хора, който вече разполагат или са свирили с такива инструменти. За мен е важно да се консултирам с по опитните музиканти от форума,т.к. обмислям да купувам качествен инструмент с по универсално звучене.

Препоръки?

 

Поздрави :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гибсън си е Гибсън и винаги можеш да разчиташ на доброто им качество. Смятам че тази цена си е направо супер.Мейпъл топа представлява парче от ясен около 5 мм дебело което се залепя върху махагоновото тяло (цялата лицева част под адаптерите).Този елемент е типичен за повечето (ако не и за всички ) Лес Пол модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за уточнението :thumbs_up:

Всъщност отново неуспявам да открия въпросния модел(дори в част от коментарите).

Но намерих ето тази страница, в която са изложени всички продукти за 2011-та:

http://www.gibson.com/press/usa/index.asp#GOTM

 

Оказва се, че само 50's и 60's Tribute китарите имат Worn-Honey Burst, Gold Top и Ebony Finish каквито са

от Томан серията. Любопитно ми е има ли място за сравнение между тези китари и например 60's tribute-a..,

поне по отношение на акустичните им качества /чувал съм добри неща за Тribute-ите/ ?

Предполага се, че за звука като цяло би била субективнa разликата, т.к. едните са с P-90, а другите с хъмбъкери.

:/// Жалко че няма къде да се посвири на такива китари, сърбят ме пръстчетата :virtuoz:

 

Чувал съм, че във Фактор имало единични бройки на по скъпите модели..., някой може ли да ме упъти,

къде в София мога да пробвам и други ЛесПол китари ( Епифони и други лицензни )?

Благодаря предварително, както и за търпението :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мисля, че в случая е по-скоро клен, тъй като явор е sycamore.

 

Явор или клен (Acer) е род дървета и храсти, класифицирани в семейство Sapindaceae, а според някои класификации в самостоятелно семейство Aceraceae.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, Роска, ще ъпгрейдваш явно :) Да се похвалиш после!

 

Иначе за София освен във Фактор не мисля, че има някъде. Не съм бил от доста време там, и не знам какво има в момента. Ако идваш към София драсни някой ред да се видим за по бира, и да направим един тур из музикалните магазини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, Роска, ще ъпгрейдваш явно :) Да се похвалиш после!

 

Иначе за София освен във Фактор не мисля, че има някъде. Не съм бил от доста време там, и не знам какво има в момента. Ако идваш към София драсни някой ред да се видим за по бира, и да направим един тур из музикалните магазини.

 

Ем, кво да се прави.., много ми е стара операционната система :girl_cray2:

Инак благодаря за предложението, ще разчитам на теб ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.