Jump to content
Българският форум за музиканти

Разстройваща се китара


Recommended Posts

Здравейте, в репетиционната свирим с една доста стара ел. китара - Орфей Зебра, която има един доста интересен проблем - при настройка, от едно място звучи както трябва - от друго не, някой може ли да ме светне къде може да е проблема? Ключове? Неправилно поставени струни (т.е. бързо разстройващи се)?

 

И това, което ме притеснява най-много е грифът - някаква вероятност пробелма да е в него, има ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, в репетиционната свирим с една доста стара ел. китара - Орфей Зебра, която има един доста интересен проблем - при настройка, от едно място звучи както трябва - от друго не, някой може ли да ме светне къде може да е проблема? Ключове? Неправилно поставени струни (т.е. бързо разстройващи се)?

 

И това, което ме притеснява най-много е грифът - някаква вероятност пробелма да е в него, има ли?

 

Провери дали не се е изметнал грифа - ако е така - отиваш при лютиер и ще ти го оправят. Друг вариант е седлата отзад на bridge-a да не са правилно позиционирани, Това вече се оправя с някой, който го е правил, а се проверява с тунер - изсвирваш празна струна, настройваш я, изсвирваш флажолет на 12то прагче, ако ти покаже повече от 5% разлика променяш мястото на седлото на тази струна и така докато се оправи. Наоколо трябва да има тема за фина настройка за китари, прочети я и ще я оправиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А би ли пояснил, какво значи "...от едно място звучи както трябва - от друго не..."?

 

Здрасти, преди всичко искам да благодаря за отговорите - аз не съм китаристът, но и на мен ми мина през ума по едно време за седлата. А китарата, настройваме я - звучи както трябва, стандартна настройка: EADGBE, обаче ако се хване някой акорд звучи с половин тон надолу някъде. Обаче съм забелязал, че проблема не е при всички акорди, май втора и/или трета струна го правят този проблем, но не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямате ли си тунер да си проверите нещата или го карате на слух? Кога за последно са сменявани струните и колко активно се използва китарата! Ако приложите и малко снимки на бриджа, нъта, самите струни и т.н. ще е епо-лесно да гадаем отколкото на боба дето ще разпилеем вместо да направим една 'арна боб чурбица ;)

 

Поздрави!

Герги

 

П.П. Като гледам май сте сменили струните и е избягала интонацията :)

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Какво става,разбрахте ли каква е причината акордите да фалшивеят? Може би е добре да кажеш кои именно акорди фалшивеят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.