Jump to content
Българският форум за музиканти

Аудио сплитер


Recommended Posts

Привет,

Искам да се обърна към по-вещите от мен електричари. Проблема ми е, че искам да направя сплитер чиято функция е точно обратната на името му. Искам да има 2 входа и един изход. Ще си помислите че съм идиот (и сигурно е така щот кат са замисля тва може да са окаже и невъзможно) ама аз и приятелите ми сме финансово ограничени и ни трябва да включим 2 микрофона към 1 стъпало. Опитахме се да направим нещо, но като включим и двете едининия мик не работи. ПОмоЩ! и блгодаря :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати!

Никога не са бях замислял да пиша миксер вместо сплитер в гуглето :D. ОООоо колко съм прост! :D

Мноооооого БЛАГОДАРЯ!!! :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилният отговор наистина е смесител, но когато няма ресурси може да се опита нещо неиздържано технически...

Най-напред какво се разбира под "стъпало"? Ако е само крайно стъпало, никак не става.

Ако обаче е някаква апаратура, която има микрофонен вход, може да се свържат двата микрофона към микрофонния вход както следва:

1.Екранировката на единия микрофон с екранировката на другия и с масата на входа на усилвателя.

2. Активния проводник на единия през резистор от 2К към входа на усилвателя.

3. Активния проводник на втория пак през резистор от 2К , пак към входа на усилвателя.

Така няма да може да се регулират нивата поотделно, но все пак може а се чува нещо.

Едно подобрение може да се направи, като се постави по един потенциометър от 5К на всеки микрофон като:

Активния проводник от микрофона се подаде на горния край напотенциометъра, долния край отива на маса, а средния край през 2К отива на входа. Същото се прави и с другия микрофон.

Всички тези препоръки важат за динамични микрофони при това с еднакви параметри!

Важно е да се знае, че така качеството ще е калпаво и ще има в повече шум и брум.

Давам тези указания, без да препоръчвам подобно решение, но влизам в положението на питащия.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.