Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е този бас :DD


Свилен Бас

Recommended Posts

Tb10_lg.jpg

 

Ето това е според мен. Много приятен инструмент - Takamine TB10

 

Официална страница

 

3000$ го гледам нов по интернет магазините

Редактирано от Jackson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудна машина тоя Такамайн, ето обаче една алтернатива:

http://www.youtube.com/watch?v=CsuiVj3B9E0

Има и фретлес, 850$. edit: в Thomann е 590 евро. Определено ми е в wish-листата за занапред. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tb10_lg.jpg

 

Ето това е според мен. Много приятен инструмент - Takamine TB10

 

Официална страница

 

3000$ го гледам нов по интернет магазините

това е нещо страшно :)thumbs_up.gifthumbs_up.gifthumbs_up.gifthumbs_up.gifthumbs_up.gifthumbs_up.gif... ама и цената си я бива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е басът - точно като за 4500-4700лв ми звучеше :D

Но нито той, нито Епифонът са ми варианти, понеже минах твърдо на 35" и вече не ми се превключвана 34" когато говорим за Фретлес и дори на 4-струнния (8-струнен, с подгласници) фретлес му преместих магарето по-назад, че да стане 35". Мъката е голяма, а и резултатът никога не е задоволителен (ако се редуват двете). 34" само с прагчета при мен. Евентуално, може и 36" фретлес - ще вървя към "разтягане" на пръстите, не прибиране.

Вълнуваха ме основни технически характеристики, дървета и всякакви подробности, но пичовете не ги дават подробно (а иначе въпросния басист не го открих в артист-листа на Такамине, а и силно се надявах, не че ще купувам, ама съм им срещал цените на тия китари, да не е Такамине :)).

Само къстъм шоп следва - серийните производства не ме устройват :D

 

Такаминето наистина кърти :) а Епифонът е с хитър замисъл, но издиша яко - не бих дал и 600 кинта за него, но всеки си преценява ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Съжалявам, че се намесвам така от нищото в темата, но искам да благодаря за линка с Lhasa, аз също не я бях слушал, но сега ми капе мед от сърцето. Благодаря :)

 

А басовете са много хубави, наистина първото нещо за което се сетих, когато видях епифона беше Джанго Рейнхарт! :)

Редактирано от Oao
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вчера свирих на Епифон-а.

Добър звук - изравнен и с вариации на тембъра. Бих предпочел да имам на разположение и типичното звучене на заден адаптер - все пак е фретлес, но и така има достатъчно варианти. Еквилайзерът звучи добре когато се ползва умерено, крайните положения не ми допадат. Инструментът е изненадващо тежък, не очаквах толкова масивна конструкция - задната дъска е доста дебела и плътна, а акустичните отвори не са особено големи (доколкото можах да преценя). Изработката е задоволителна - добре поставени позиции, качествено лаково покритие дори на труднодостъпни места, материалът също изглежда добре за ценовия клас. Лошо впечатление ми направиха остатъците от полирпаста, които се виждаха през F - образните отвори, капачките на потенциометрите също можеха да са по-добри. Металната плочка върху струнника не изглежда добре и поне според мен разваля визията на инструмента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.