Jump to content
Българският форум за музиканти

Разгадаване на песен


Recommended Posts

Здравейте, търся някой, който може да разгадае нотите в ето тази песен и ако може да ми направи партитура или таблатура, за да се науча да го свиря на ел. китара. Ще бъда много благодарен на този, който успее да го направи.

Песен за разгадаване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Не знам, толкова ли е важен за теб броя коментари, които си пуснал в този форум?

Защо като не можеш да помогнеш коментираш?

Странно ми е, наистина ми е много странно.

Редактирано от PuppetMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми не странно ве, пич...

Просто в българският език думите имат значения...

В музиката също има език, но дори да не си музикант, можеш поне да се изразяваш правилно, което мисля, че е нормално за всеки един нецелящ да подобри рекорда ми от постове в този форум...

Защото безмислената ти тема по разгадаването на еди коя си песен от мен се тълкува като опит да ме удариш в земята по брой пуснати теми...

А въпросната песен (чийто текст е писан от мой съгражданин) е нотирана достатъчно пъти, за да се налага да бъде разгадавана

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Като говориш за смисъл на думите, аз колкото и да търся, не мога да намеря значението на думата „ве“

А относно нотирането на песента, ако бях намерил такова, дали щях да пускам такава „безСмислена тема“

И последно от чисто любопитство, от къде си ти?

Редактирано от PuppetMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От селото в което не гадаят по песните а ги свирят. Преди се е казвало Ортаккьой, там се е пръкнал Яни Попов.

"Без Мисъл" означава "Липса на Мисъл", а "Ве" е диалектно обръщание, което селяните от оня район използват за обръщение към анонимни кукловоди.

Регионалният сленг е по-популярен като южняшки акцент или т. нар. мйекане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да започнем по ред на номерата.

Първо тази песен не е от Ивайловград...

Второ във форумите се пише на КНИЖОВЕН български език, в който няма такива думички, като „уе“ „ве“ и т.н.

А дума „безмислен“ ВСЕ ОЩЕ НЯМА!

Това, че думите Без и Мисъл могат да се съчетаят, не значи че трябва да бъдат обединени.

И последно КЪДЕ ПО КАКВО ГАДАЯТ НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА! КАТО НЕ ТИ ХАРЕСВА ТЕМАТА МИ, ПРОСТО МОЖЕШЕ ДА ЦЪКНЕШ КОПЧЕТО "BACK" ИЛИ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК „НАЗАД“ И ДА ЗАМЪЛЧИШ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.