Jump to content
Българският форум за музиканти

Полезна Тиха Репетиция


Stoil simeonov

Recommended Posts

От два месеца работя зад бюро ,самостоятелно.Имам доста "свободно" време.Замислям това за да запълня тринайсет-часовият си работен ден с репетиция.

Проблимите започват тук :първото на ум-акустична китара -прекалено голяма и твърде много шум за моето работно място,второто-електрическа-да ,от една страна-има възможност за усилвател за слушалки ,но пак стигам до заключение за проблемът с големината и.Накрая се спрях на това:

mini-zxs.jpg

Спокойно мога да я побера в ръкава на якето си:hysterical:и да се насладя на репетиция в работата:music:

За звукът нямам претенций абсолютно никакви(е не чак никакви,просто прилични)Разгледах в он-лайн магазини ,за цените

нямам представа,трябва ми дори и втора ръка да е,просто да е евтинийка някаква ,и да е подобна на размери като тази^

По-важното е да няма ключове,глава ,абе-две сглобяеми дъски:D

Какви допълнителни устройства са нужни?Помогнете ми с инфо. на магазини в България ,където са в наличност и са с достъпни,прилични цени ,ако е въсможно.

Помагайте колеги:help:за ние,които седим зад бюрото по цял ден ще е истинско удоволствие да отворим чекмеджето или

шкавчето ,да сглобим две дъски със по шест "струни",и да направим денят си полезен:)Поствайте линкове,адреси и каквото ви дойде на ум.

 

п.с.

Извинявам се ,ако повтарям вече съществуваща тема ,но по-важното за мен е индивидуалното ми запитване^:ok:

Редактирано от Stoil simeonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и мини китари,които също може да са подходящи за целта.Скоро се продаваше една такава във форума.

Виждал съм нещо подобно на това,но с по-стандартна форма(грифа и струните бяха на една ос) в Динакорд в Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като за говорихте за мини китари за упражнения ето ви и една идея : http://www.thomann.de/gb/search_dir.html?xsid=49e3112435665fc0bc3c0649e8112d7a&sw=shredneck&x=0&y=0 B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това не е лоша идея ,но друго си е нещо с повече от 7 прага:)

Погледни ямаха сайлънт китарите - прекрасни инструменти за цената си , освен компактен инструмент получаваш и доста приличен инструмент.

 

Пламен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е което намерих от най-ниския ценови клас подобие на Yamaha sillent -My link а самите Yamaha-Slt започват от около 300~400 евра ^.Идеята ми е да изполвам подобие на електрическа thinkgeek-midi-guitar.jpg,но и да мога да я свържа през процесор ,от който да използвам усилването за слушалки ,но за около 100~150 BGN едва ли ще намеря подобна "играчка"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти предложил просто headless китара, например тази, няма да отнеме абсолютно нищо от кефа и звука, само не знам дали е достатъчно малка за изискванията ти :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.