Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде си поправяме синтезаторите?


Yiwigi

Recommended Posts

Я кажете колеги клавиристи, какво правите като се развали нещо по синтезатора. Най-често, по мое наблюдение, се случва някой клавиш да откаже да работи...Или някой бутон.

Та варианта "отварям си синта и го оправям сам" е ясен, но трябва да има и алтернатива.

Питането основно е следното: знаете ли къде, кой и за колко поправя синтезатори?

Дайте адреси и ако имате наблюдение от работата на отделните майстори, ще се радвам да я споделите... :)

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с Yamaha. Даде ми само един дефект на дисплея и си отидох в сервиза на Доинакорд да ми го оправят(София). Това се намира насясно от последния светофар под дружбенския мост(смятано от Младост) в първата пряка вляво. Там е някъв индустриален комплекс и може да не се ориентираш веднага, но който и да попиташ все ще ти каже каде точно е сервиза на Динакорд. А иначе гледаш каде ти е гаранцията и отиваш там. Ще ти я оправят и ако е изтекла гаранцията, просто ще ти вземат пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динокорд са ясни...ама ти си поправят Ямахите :unsure:

А Роландите? Няма ли никакви майстори, или въобще някои, които да ремонтират синтезатори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yiwigi, в Пловдив е майстора:)

Може да се каже ,че се е понау4ил на тия неща(военен инженер)

ТОЙ Е НАЙ-ДОБРИЯ!!!

 

 

Аз лично си оправям почти всичко сам, но не е желателно да е така!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди Фактор оправяха, ама сега май си закриха сервиза:):):):) А на Роланда какво му е ,че искаш да го оправяш???Аз на моя сам си му чистя гумичките като откаже някой клавиш.....едно само още не мога да разбера какво точно им става, щото като ги отворя нищо нередно няма - дори прах няма и акто ги почистя все пак си се оправя всичко.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.