Jump to content
Българският форум за музиканти

Slow Hand


~DN

Recommended Posts

Не съм съвсем сигурен как да подходя с един проблем. Работата е там, че когато се опитвам да вдигна малко летвата за да упражнявам и бързината, то или избързвам, или се забавям със самото поставяне на пръстите върху нотите и често получавам почти заглушена струна, подобие на много бърз hammer on/pull off (след който моментално бива изсвирена нотата, Джими Хендрикс и Ерик Клептън съм ги хващал да го правят), а в най-лошия случай се получава и dead note. Това става само при опити за по-бързо свирене и то главно с малкия пръст, но с нормално темпо го няма тоя проблем. Мисълта ми е, как да подходя? Да не се и опитвам дори да свиря по-бързо (макар да ми е мерак) и да се концентрирам върху самата техника при по-бавни темпа, макар да се справям добре, оставяйки на времето да се погрижи за точността и при по-бързо темпо, или пък да започна от ония не особено музикални упражнения с някаква скала от горе до долу, упражнявайки fretting-a?

 

Идеи? По-изстрадалите (по-напредналите) в миналото, че и днес, правили ли сте подобни упражнения, или просто сте свирили, пък останалото с времето идва. Ако сте правили такива технически упражнения, бих се радвал да чуя отзиви относно ефективността им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си си отговорил на въпроса, който зададе ... Щом ти е лесно на бавни темпа, няма проблем продължавай, не бързай за никъде. Увеличи темпото с 5-10 bpm и виж какво става, ако е добре, действай. Когато решиш, че и това е бавно пак 5-10 bpm отгоре ... и т.н. и т.н. Недейте се хвърля никога на двойно време, което предполагам че правиш! Това, че мислиш, че е 2 пъти по-бързо ... е огромна заблуда! Два пъти по-техничен трябва да си ... поне аз така разбирам нещата и това правя (от време на време)

 

Со здраве!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :thumbs_up:

Друго много няма какво добавя.

Упражнения за сихрон между двете ръце можеш да прави, но на темпа при които ги свириш чисто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съвсем сигурен как да подходя с един проблем. Работата е там, че когато се опитвам да вдигна малко летвата за да упражнявам и бързината, то или избързвам, или се забавям със самото поставяне на пръстите върху нотите и често получавам почти заглушена струна, подобие на много бърз hammer on/pull off (след който моментално бива изсвирена нотата, Джими Хендрикс и Ерик Клептън съм ги хващал да го правят), а в най-лошия случай се получава и dead note. Това става само при опити за по-бързо свирене и то главно с малкия пръст, но с нормално темпо го няма тоя проблем. Мисълта ми е, как да подходя? Да не се и опитвам дори да свиря по-бързо (макар да ми е мерак) и да се концентрирам върху самата техника при по-бавни темпа, макар да се справям добре, оставяйки на времето да се погрижи за точността и при по-бързо темпо, или пък да започна от ония не особено музикални упражнения с някаква скала от горе до долу, упражнявайки fretting-a?

 

Идеи? По-изстрадалите (по-напредналите) в миналото, че и днес, правили ли сте подобни упражнения, или просто сте свирили, пък останалото с времето идва. Ако сте правили такива технически упражнения, бих се радвал да чуя отзиви относно ефективността им.

 

Взимал ли си уроци по китара?Май първоначално нещо е изпуснато принципно как се интонира

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм взимал уроци. Минах през beginner's и intermediate курсовете на ей тоя пич:

http://www.justinguitar.com/

 

Като претупвах уроците за слушането, макар сега да ги карам отначало. Не знам дали е точен учител, друг не съм имал, но каквото е казал през тия два "курса", съм го направил и покрил неговите изисквания за преминаване от един урок на следващ.

Може би ми е по-лесно да бъда бърз с дясната ръка, а по-трудно - с лявата, затова с едната в мерака си избързвам, а другата съответно не може да я настигне.

 

Ще ги видя по Ютубата тия упражнения и започвам да "тренирам" точността и синхрона на fretting-a на лявата ръка с дясната.

 

п.п. Понеже издребнявам и не съм сигурен дали точно съм се изразил в първия пост, но ако някой не ме разбира, не е проблем да направя един запис да чуе за какво говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Само едно не мога да разбера ... как Джъстин може да ти е учител ... Задължението на учителя освен да учи е и да гледа грешките и да ти ги показва своевременно ... надали Джъстин те е видял и чул дори и веднъж на какво ниво си! Ти сам субективно си се определил кога да минеш на следващо ниво ... не знам колко е правилно. Интересно ми е как си определил, че си покрил неговите изисквания ... ??? Запис на чегъртане за сега не е нужен ... нужно ти е малко време да осмислиш аджеба какво точно искаш и какво точно правиш ... мисля, че ти го обясних малко по-назад в темата ... тъй, че дерзай, но не бързай ... да не стане като в приказката за едно куче от женски пол и неговото потомство :)

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как си определил, че си покрил неговите изисквания ... ???

 

'Щото в края на "часовете" обикновено казва какво трябва да можеш до следващия път. Правя го докато не го заумея, след което минавам на следващия урок. Явно някъде по пътя съм забравил/претупал нещо, което трябва сега да оправям.

 

п.п. "как Джъстин може да ти е учител ... и т.н."

Най-близко е до същинското преподаване. Намирам уроците по китара за нечовешки скъпо нещо, което е невъзможно да си позволя без да гладувам от всичко останало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много изписа и пак не разбрах как си определил, че си готов да минеш на следващото ниво обективно или субективно? Не се заяждам просто винаги съм се интересувал как хората се учат от някой, който показва нещо, ти го правиш и казваш: "Я направих го!". Ходя на уроци доколкото мога, и аз гледам клипчета, и аз шмекерувам с таблатури когато не ми е ясна някоя мелодийка нотно ... ама сам да се определям дали съм "задобрял" или не ... не мога да определя, освен ако някой по-разбиращ от мене не види и не чуе ... това ми е тезата! А за цената на уроците - "Понякога целите, оправдават средствата" - поетО

 

Со здраве!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.