Jump to content
Българският форум за музиканти

Кубе


nikolai_al

Recommended Posts

Добър вечер :) искам да ви попитам дали кубе за китара (Stagg 20 GA DR EU) ще звучи добре и с бас китара ? тъй като не ми се взема отделно бас кубе.

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашия басист като все още не си е взел бас кубе, за отбий номер за репетиции свири през китарно 30w Randall. И да за отбий номер става, чува се нещо, ама не е яко. А и не съм сигурен, ама има вариант и да не е много полезно за китарния говорител да се товари с толкова много ниски честоти, особено ако се усилва в повече кубето. Затова най-добре не отбивай номера, ами си вземи бас кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, че снощи ме мързеше да пиша: Историята познава доста прецакани кубета за ел. китара, в които е "ръгана" бас такава. Както ти го е казал и Mairomaster не е хубаво нито за говорителя нито за електрониката, еле па ако баса е с активни адаптри.

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше да се прецакаш, имах басист свирещ с хибриден китарен 75ватов Рандал, и нямаше никви проблеми.Вярно малко не звучеше като хората, ма за китарно комбо беше о.к.Относно комбото на стаг, каквото и да набиеш в него, едва ли ще се получи(с бас китарка може и да е по-добре от китара).Пробвай.Не напразно Леми свири с китарен Маршъл.

Ся като може да прежалиш китарно комбо за бас, едва ли би ти попречило да му смениш поне говоритела в даден момент......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нямам нито китарно нито бас кубе :) преди имах този стагг, но беше на приятел който впоследствие си го взе и останах само с баса.Не се чуваше много приятно и си помислих, че може да е само от бройката, защото като параметри ми хареса стагга. и затова е цялата работа - ако мога да свиря и на соло и на бас китара през 1 кубе ( вероятно по-натам и с соло китара ще се сдобия). Да не копувам 2 щом може да ползвам 1 нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЪЪЪЪ :surprise: за кфо си морихме мозъчните клетки и клавиатурите ???

 

Без поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами при вече така поставен въпрос, отговора е......Китарно комбо и бас комбо, па ти ко моеш и на двете свири заедно!

То ако ставаше само с китарни комба, вярно нямаше да се мъчат ората да се напъват за басови такива.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебелата Ми струна на китарата трепти със 70Hz. Басът слиза доста по-надолу. Някой басист да каже точните стойности на честотата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебелата Ми струна на китарата трепти със 70Hz.

82.41Hz

 

Басовата трябва да е 41.2 Hz.

Купи си някакъв преамп за бас (behringer да речем~30-40лв) и го пускай в хай-фи уредбата без да усилваш много,резултата ще е по-добър.За репетиции с група нещата седят по различен начин,но ако имате ставаща PA система може пак с преампа в пулта.

 

Можеш да свириш и в бас кубе с китара, но звука ще е компромис.

 

Ако свириш само вкъщи си вземи DI бокс или някакво педалче с НЕ ТРЮ байпас(behringer са около 40-50лв) и пускай и двете през компютъра със съответния софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебелата Ми струна на китарата трепти със 70Hz.

82.41Hz

 

Басовата трябва да е 41.2 Hz.

Купи си някакъв преамп за бас (behringer да речем~30-40лв) и го пускай в хай-фи уредбата без да усилваш много,резултата ще е по-добър.За репетиции с група нещата седят по различен начин,но ако имате ставаща PA система може пак с преампа в пулта.

 

Можеш да свириш и в бас кубе с китара, но звука ще е компромис.

 

Ако свириш само вкъщи си вземи DI бокс или някакво педалче с НЕ ТРЮ байпас(behringer са около 40-50лв) и пускай и двете през компютъра със съответния софтуер.

 

 

мерси :) явно ще направя компромис с звука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.