Jump to content
Българският форум за музиканти

Информация За Китара


maky

Recommended Posts

Бихте ли си казали мнението за тази акустична китара - Sigma guitar DM-3

Ето такава: http://classicalguitars.hitproductsweb.com/get-martin-sigma-acoustic-sunburst-dm-3-wcase-tusq-saddle-now/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миииии ... сънбърст, некъв мед или кехлибар ... ама си има куфар ... а на тебе за какво ти е?

 

Со здраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то на сайта си пише: $255 ... демек около 500 лв. нова, втора ръка такова животно не съм виждал ...

 

Со здраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ми взимай, щом е за без пари ... и аз искам такива хора около мене ...

 

Со здраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих китарата, според мен за символичните 50лв и сега трябва да й търся подходящи струни. Тези са много зле. Какви ще ми препоръчате? Занимавах се активно с музика, може да се каже до преди 15години и в момента съм поизостанал с новостите и видовете струни. Свирех соло китара в една група и да се има в предвид, че ще ги поопъвам отвреме на време.

Да питам и друго. Направи ми впечатление, че струните опират "бръждат" на първо прагче. Подложих сигурно 1мм под нулевото прагче за да го повдигна и се пооправи, макар, че при 6-та малко пак се усеща леко бръждене. Интересува ме колко трябва да е разтоянието между струните и първо прагче и възможно ли е да е имало нещо и преди по под това първо прагче. То ми изглежда цяла отливка и да не би да е имало някаква поставка/подложка/ или там нещо подобно.....?

Ето я и нея:

c39170868a4d340c.JPG79d1d863797909d2.JPG3a1fdd051ef6a35a.JPG845e52d715e5679a.JPG69b4363f249dae18.jpg

Редактирано от maky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този въпрос със струните е обсъждан вече, ако си правехте труда първо да потърсите някаква информация и ако има нещо неясно тогава да питате, ама ей на, от хроничния мързел няма спасение : Тема за струни Тема за височина (екшън)

 

Проблема с нъта (нулево прагче) може просто да е износен, ако може да го снимаш отгоре и отстрани където е проблема, щото ся боб нема да мятаме.

 

Со здраве!

Герги

 

П.П.: Никога, ама никога не оставяй тия стърчащи черва, както е направил тоз, от които си я взел. Говоря заизлишната част от струните - понякога се получава доста дразнещ шум!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не ме мързи......просто нямам никакво свободно време. Цял ден съм по задачи....сега сядам.

Като подлагах днес това нулево прагче даже ми се рздели на две. Явно е било и пукнато. Спукано е под пета струна и струната пропада надолу. Тия дни ще купя някакво моментно лепило да го лепна

Направих едни снимки, но незнам какво може да се разбере.

04c479a9a6f81359.JPG97487bb1bc142a8e.JPG

Редактирано от maky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това с моментното лепило е временно решение, за същите пари ще си вземеш нов нът! Кажи от кой град/населено място си за да те ориентираме от къде да си го взмеш! И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НОВИ СТРУНИ ... ако ще сваляш всички струни, отпусни тръс род-а (има теми из нета питай чичо Гугъл), иначе струни се сменят една по една като се почне от най-тънката! И пак казвам, не оставяй стърчащи черва. Най-хубаво е да я занесеш в магазина (дано да си разбират от работата) и да ти я оправят, ако не ... като стигнеш до там пиши за подробен списък с действията ...

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Свищов съм. Тук нямаме магазин от който да си купя тези неща. Скоро ще ходя до София и ще търся там. Иначе струни съм сменял мноооого пъти. С това нямам проблеми. Не съм паднал от марс. Все пак свиря от 86-та година, макар и с голяма пауза и доста работи съм изкомпозирал с групата тогава...хахахаха. Просто преди да се захвана с каквото и да било първо се допитвам до по-знаещите и след това гледам да взема най-доброто решение.

Имам електрическа и понеже нямам време постоянно да вадя от куфара, да включвам в усилватели и тем подобни от доста време се се канех да си купя някаква акустична. Като ме хване музата или като ми се присвири да ми е под ръка. Случайно попаднах на тази. А за тези пари как да я изпусна? Та така. Все пак ако имате идеи как да оправя проблема или от къде да си намеря счупената джаджа думайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то тая "джаджа", не се взима ей така, има си размери. Най-хубаво е ако идваш за ден-два-три до Софията да си вземеш и кухарката. В Софията магазини все още се намират :) Пиши ми едно лично кога, къде и как и ако имам възможност ще ти помогна с тия щуротии :)

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то тая "джаджа", не се взима ей така, има си размери. Най-хубаво е ако идваш за ден-два-три до Софията да си вземеш и кухарката. В Софията магазини все още се намират :) Пиши ми едно лично кога, къде и как и ако имам възможност ще ти помогна с тия щуротии :)

 

Поздрави!

Герги

ОК, благодарско! Може и така да стане. Ще видя как ще си планувам нещата и ще ти пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.