Jump to content
Българският форум за музиканти

Два Въпроса За Roland Exr-5S


MysticalPianoPlayer

Recommended Posts

Здравейте, излезе ми проблем с Roland EXR-5s, когато искам да си пусна някакъв стил и да свиря върху него, на дисплея се появява надписът "DISABLED" и нищо не се чува. Как да го оправя ? Другият ми въпрос е, че когато сложна sustain педал, който няма switch на полярността, не мога да открия на менюто на клавира как да сменя полярността на педала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм такъв клавир, но честно да ти кажа, това за стила за първи път чувам подобен проблем. А това за педала, там мисля, че няма функция, която да обръща поляритета. Такава функция има при Корг, но при ниския клас на Роланд... За най-сигурно е хубаво да отвориш упътването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, излезе ми проблем с Roland EXR-5s, когато искам да си пусна някакъв стил и да свиря върху него, на дисплея се появява надписът "DISABLED" и нищо не се чува. Как да го оправя ? Другият ми въпрос е, че когато сложна sustain педал, който няма switch на полярността, не мога да открия на менюто на клавира как да сменя полярността на педала.

Приятел, имаш ли го още този проблем, защото на мен туко що ми се получи същото, има ли начин за оправяне..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, излезе ми проблем с Roland EXR-5s, когато искам да си пусна някакъв стил и да свиря върху него, на дисплея се появява надписът "DISABLED" и нищо не се чува. Как да го оправя ? Другият ми въпрос е, че когато сложна sustain педал, който няма switch на полярността, не мога да открия на менюто на клавира как да сменя полярността на педала.

Приятел, имаш ли го още този проблем, защото на мен туко що ми се получи същото, има ли начин за оправяне..

 

Не, проблема все още съществува и не е решен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако все още не е решен проблема пробвай следното;

Изключи клавира

натисни и задръж едновременно бутони Acoustic и Start/Stop

и включи клавира както са натиснати бутоните, трябва на дисплея да ти изпише Enabled .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ако все още не е решен проблема пробвай следното;

Изключи клавира

натисни и задръж едновременно бутони Acoustic и Start/Stop

и включи клавира както са натиснати бутоните, трябва на дисплея да ти изпише Enabled .

Благодаря много, успяха да реша проблема,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до поляритета - по принцип клавирите си засичат поляритета като се включат. Ако все още е наобратно - задръж педала и така включи клавира. За моя Roland това върши работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.