Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка На Ефект За Китара!


Recommended Posts

Здравейте колеги не съм писал тук от както пусках обяви на познат за продажба на разни неща. Но след опит да се регистрирам се сетих, че имам регистрация тук хе, както и да е :punk_guitar:

Така на скоро попаднах на тази схема, може би най-популярната из нета.

60911401.gif

До колкото зная има игра с диодите на изхода, а могат да се поставят и светодиоди, като звука се променя значително. Като оптимален вариант попаднах на това

22401297.png

Сега има ли някой, който да го е пробвал и има ли тънкости. Аз вече съм го почти сглобил още малко остава но все пак да питам. Впечатления от звук, при различни диоди и т. н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сега искаш да пропуснеш най-сладкото. Събери си една шепичка диоди - силициеви, германиеви, шотки, светодиоди с различен цвят. Пусни им 9 волта през един резистор 1 килоом и премери пада на напрежение в права посока за всеки. Извади си две жички от платката и почвай да правиш с комбинации с диодите. Може и несиметрично да ги свързваш - два срещу един. Може и превключвател или галетка да сложиш да ги щракаш. Така ще получиш различни клипвания и ще откриеш това, което ти допада. Заслужава си играчката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сега искаш да пропуснеш най-сладкото. Събери си една шепичка диоди - силициеви, германиеви, шотки, светодиоди с различен цвят. Пусни им 9 волта през един резистор 1 килоом и премери пада на напрежение в права посока за всеки. Извади си две жички от платката и почвай да правиш с комбинации с диодите. Може и несиметрично да ги свързваш - два срещу един. Може и превключвател или галетка да сложиш да ги щракаш. Така ще получиш различни клипвания и ще откриеш това, което ти допада. Заслужава си играчката.

 

Да много си прав колега :) това е най благото. Но аз да си попитам а и какво ще кажеш за 2-рия варянт, има неща които мен лично малко ми изглеждат подозрителни. :greenangel:

Червените светодиоди къртят. :punk_guitar:

Редактирано от rubin_red
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във втората захранването е малко като задачка за досещане. Другото не е по-притеснително - набляга се на нелинейността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във втората захранването е малко като задачка за досещане. Другото не е по-притеснително - набляга се на нелинейността.

 

Какво имаш предвид за захранването 4,5V ли?

То е едно и също от горната схема. А има и други решения :greenball:

Редактирано от rubin_red
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И аз тези дни се хванах да го правя, но тази схема.

 

Общо взето е идентична с първата, посочена от rubin_red. При мен обаче се получават осцилации при акорд и дори само при два тона. Сега виждам на показаната тук схема, че кондензатора в обратната връзка май ги прави... Друг нежелан от мен ефект е, че при повече драйв се получава много fuzz, а аз исках да е по-крънчи :)

Странното обаче беше, че при трите вида диоди(1n4007, LED и някакви сигнални Si) разлика осезаема нямаше... Може би ще се усети, ако ги свържа с ключе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И аз тези дни се хванах да го правя, но тази схема.

 

Общо взето е идентична с първата, посочена от rubin_red. При мен обаче се получават осцилации при акорд и дори само при два тона. Сега виждам на показаната тук схема, че кондензатора в обратната връзка май ги прави... Друг нежелан от мен ефект е, че при повече драйв се получава много fuzz, а аз исках да е по-крънчи :)

Странното обаче беше, че при трите вида диоди(1n4007, LED и някакви сигнални Si) разлика осезаема нямаше... Може би ще се усети, ако ги свържа с ключе :)

Благодаря колега, за отговора. Скоро и аз ще си кажа мнението само да го до направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще прозвучи тъпо , но нали съм тъп...

Този ефект на 9 волта ли се захранва ... Обърках се - виждал съм схеми, на който пише ,че се захранва на 4,5 волта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще прозвучи тъпо , но нали съм тъп...

Този ефект на 9 волта ли се захранва ... Обърках се - виждал съм схеми, на който пише ,че се захранва на 4,5 волта

На 9V е при тази схема има няколко варианта за 4,5V. Единия е показан на схемата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще прозвучи тъпо , но нали съм тъп...

Този ефект на 9 волта ли се захранва ... Обърках се - виждал съм схеми, на който пише ,че се захранва на 4,5 волта

 

2х4,5 волта, Баломби. Средната точка също участва в схемата.

Не е тъпо да питаш, споко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.