Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ :р


shizznipsss

Recommended Posts

Здравейте !

Аз съм на 14 години и съм момиче. От много време пея, да кажем 2 години, не професионално и не съм посещавала уроци по пеене. Всъщност само веднъж, но започна училище и, за да не се отвличам от важното, ги прекратих. Да мина на въпроса - може ли някой да ми каже как да пищя ? :greenball: Пея попринцип поп музика, но както знаете и там се изисква здрав глас при високите тонове - ,,пищенето". Как да не си повредя гласа при този вид пеене и по какъв начин да го тренирам ? Също така да ви питам как да пренебрегна напрежението, да го премахна, защото по някакъв начин все едно съм стисната за гушата, не мога да си отпусна гласа ?

П.С. Ако някой знае подходяща програма за записи на пеене, ще му бъда благодарна. Ползвах Audacity, но ми се развали и не произвежда гласа ми какъвто е.

:thx: :thx: :thx:

Редактирано от shizznipsss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на вокален педагог най-добре.

Добре е да има някой, който да те чуе и да ти каже и покаже основните неща свързани с пеенето.

Audacity едва ли "ти се е развалила" - много трудно може да си запишеш гласа точно такъв какъвто е, а и не е необходимо.

Ако проблемът е че не ти харесва записа, то това може да е причинено от едно или повече от следните: лош микрофон, лош кабел, лоша звукова карта, недостатъчни познания за хардуер и софтуер ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора ! Ще посетя вокален педагог :yes::)

Забравих да допълня за тази програма, че някакси ми прави гласа да избързва :greenball: става на бърз каданс

Редактирано от shizznipsss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.