Jump to content
Българският форум за музиканти

Как Да Импровизирам В Natural Minor/aeolian


bobomarinov

Recommended Posts

Та въпроса ми е как да импровизирам в натурал минор. Когато почна да редувам нотите нищо не ми идва. В пентатоника знам някои ликове и е значително по-лесно. Целта ми е да импровизирам горе доло в такъв стил

. Ако може някой ликове да ми дадете ще са от голяма полза. Редактирано от bobomarinov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси музиката в себе си. Останалото и робот може да го прави, при това по-добре от всеки човек.

 

Не трябва ли все пак да започна с някой лик или нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси музиката в себе си. Останалото и робот може да го прави, при това по-добре от всеки човек.

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето ти сам си постнал поне 10 "лика" в тая песен - хващаш и вадиш. Колкото до това парче, то е почти цялото бъкано с пентатоники, така, че не виждам защо го цитираш :D Изобщо, представи си го като учене на език - фразите са ти думи - с времето колкото повече слушаш как хората "говорят"(вадиш различни песни и фрагменти от тях), толкова повече твоя речник ще се обогатява и ще си изградиш собствен говор :P Не става джаста-праста и на сутринта вече да импровизираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си guitar pro и пробвай ето тук:

http://www.ultimate-guitar.com/search.php?value=Buckethead&search_type=title

Ютюба също е пълен с ликове и идеи за импровизации. Зад добрата импровизция се крие и мног труд,техника,познание и тн, които не се добиват за една нощ.

Дано не звуча префърцунено много, но си е така. Защото ликовете са едно, как да се навържат така, че да вършат работа зависи изцяло от опита ти и от теб самия. Другото, което е и определени техники за соло импровизации, които са различни за различните стилове музика.

Според мен е трудно да се даде точен отговор на толкова общ въпрос.

Мога да кажа, кое върши работа за мен(като се има предвид, че съм лаик). Задавам си определен дръм биит, изсвирвам си някаква ритмична фигура в дадена тоналност, пускам я на лууп и започвам да пробвам: кое се получава добре; какво искам да кажа с това, което свиря; как най- добре да го покажа. Въртя една скала, друга, сменям подходи, техники и така. Не става от първия път нито от втория. Преди ми трябваше месец за да докарам нещо, дето да ми хареса горе- долу. Сега малко по- често става, но определено изисква отдаденост и желание.

Редактирано от komitann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си guitar pro и пробвай ето тук:

http://www.ultimate-guitar.com/search.php?value=Buckethead&search_type=title

Ютюба също е пълен с ликове и идеи за импровизации. Зад добрата импровизция се крие и мног труд,техника,познание и тн, които не се добиват за една нощ.

Дано не звуча префърцунено много, но си е така. Защото ликовете са едно, как да се навържат така, че да вършат работа зависи изцяло от опита ти и от теб самия. Другото, което е и определени техники за соло импровизации, които са различни за различните стилове музика.

Според мен е трудно да се даде точен отговор на толкова общ въпрос.

Мога да кажа, кое върши работа за мен(като се има предвид, че съм лаик). Задавам си определен дръм биит, изсвирвам си някаква ритмична фигура в дадена тоналност, пускам я на лууп и започвам да пробвам: кое се получава добре; какво искам да кажа с това, което свиря; как най- добре да го покажа. Въртя една скала, друга, сменям подходи, техники и така. Не става от първия път нито от втория. Преди ми трябваше месец за да докарам нещо, дето да ми хареса горе- долу. Сега малко по- често става, но определено изисква отдаденост и желание.

 

Много благодаря за отговрът. Ще пробвам и аз по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен - НИКОГА не се старай да изкарваш сола 1:1 - не си ксерокс, тряя видиш ти какво можеш да измислиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.