Jump to content
Българският форум за музиканти

Set за начинаещ


Ronnie

Recommended Posts

Здравейте, свиря на акустична китара от 7-8 месеца и мисля че като навърша 1 година вече е време да се прехвърля на електриката, защото съм си чист metalhead. Както и да е, ще започна екипировката с нещо евтино. Разглеждам много най - различни китари и кубета и съм се спрял на усилвател Peavey Vypyr 15W. Смятам че ще е повече от перфектен като за първо кубе. Що се отнася до китарата, ориентирал съм се към Jackson JS32T King V модела. Някъде прочетох, че адаптерите му били пълен т**ак и затова възнамерявам да ги сменя на следващ етап с нещо по качествено като seymour duncan. От вас искам мнението ви за сета, който съм си избрал.. благодаря на всички предварително.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

King V не ми се струва подходяща за първа китара. Ще си развалиш постановката, а тя сега ти е най-необходима за развитието.

Ако не мислиш да концертираш и да записваш в студио адаптерите не са ти никакъв проблем. Остави тези мераци за след 3-4 години, когато ще имаш по-ясни критерии.

 

Иначе мен ме кефи стрелата, ама някой да срича на нея е ужасТно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Aми аз имам един познат, който за първа електрическа китара си е взел warlock на bc rich и е доволен оverall, казва, че му е удобно.. Свири от почти 2 години, така че смея да кажа, че разбира.. тва, което казваш наистина е вярно, но по мое мнение всичко е до свикване а и няма да се учудя ако тази електрическа ми бъде единствена, тъй като съм на 14 и малко зор се събират пари, нали разбираш.. ще помисля върху това с постановката, но предполагам, че ще се оправя... Мерси много. А някакво мнение за кубето можеш ли да споделиш? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати евтината екипировка. С чудесен усилвател и среден клас китара... :) Ако имаш кинтите купувай. Но наистина се замисли за по удобна китарка, щото и аз си падах по по-ръбатите, ама сега съм на друго мнение. :whistle: От xxxx може да ти хареса Hamer Californian. Ходи го виж. :)

 

Поздрави!

Иван

Редактирано от ВанКо Пашов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^знаеш ли какво? ще отида в РФ, ще пробвам king v, ще пробвам dinky (superstrat на Jackson, който ми харесва) и ще си избера, която ми е по удобна, щото до електроника са се едни и същи.. за вайпера е сигурно, в съседната тема видях, че имаш вайпър 30... аз бих си го взел, ако можех пари да сбера за него.. whatever, подкрепяш ли вайпера като за първо кубе (за вкъщи определено) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vypyr-a е ок, като недостатък бих отличил чистия канал, който доста куца + това, че изисква бая игра с настройките докато постигнеш хубав тон - това са впечатления от първа ръка. Но щом свириш метъл ще ти хареса.

 

Китарата като звук също ще ти хареса за метъл, но наистина трябва да си наясно, че със стрела седнал НЕ се свири. Буквално невъзможно е.

 

П.с. ВанКо Пашов- не, че нещо, но средният клас е значително по-нагоре :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата като звук също ще ти хареса за метъл, но наистина трябва да си наясно, че със стрела седнал НЕ се свири. Буквално невъзможно е.

 

Това пък откъде? Малко ли хора има в Youtube, които свирят с V-та на която и да било марка седнали? Не, че ми е работа да пиша в темата, но мнението ти не е ли малко крайно?

Редактирано от Annonnymоus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да ви кажа според мен с king v-to може да се свири НЕ напълно, но поносимо удобно и седнал като наместите десния си крак между рогата на китарата.. а що се отнася за сложността на вайпера, погрижил съм се вече: прочел съм даже guide как се използва. Освен в това има един сайт, в който са споделени близо 200 настройки за добър саунд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай линк да погледна сайта за настройките ако може :) ?

ест ето ти го но те предупреждавам.. за да видиш всички ти трябва регистрация :)

http://www.vypyrsettings.fr/?choice=select...99d10fb023dc423

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще използвам темата за да попитам и за мнение за boss mt-2 за един фр и за jackson pdx demmelition king v (по - евтиния модел) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добро е педалчето, виж това видео, може да си харесаш и нещо друго.

А за джаксъна мога да кажа, че е същата работа като JS32KV, само дето е с по-добри адаптери, а може и да е с по-добра изработка. Иди си го пробвай в магазина, но имай предвид, че сигначър модела може да бъде по-различен не само на спецификации (електроника, хардуер, мензура и т.н.) от стандартните Jackson серии. На мене лично ми харесват повече копчетата на PDX-а и превключвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата като звук също ще ти хареса за метъл, но наистина трябва да си наясно, че със стрела седнал НЕ се свири. Буквално невъзможно е.

 

Това пък откъде? Малко ли хора има в Youtube, които свирят с V-та на която и да било марка седнали? Не, че ми е работа да пиша в темата, но мнението ти не е ли малко крайно?

 

 

Дойде от моите опити с 2-3 различни модела, с нито един по никакъв начин не успях... има общо взето 2 варианта - първият е да я сложиш като нормална китара, което значи че главата пада много ниско и не може да се свири. И вторият и по-популярен вариант, да се постави единият рог между краката, при който тежестта на китарата пада върху лявата ти ръка, с който освен, че свириш трябва и да държиш китарата. Твърдо стоя зад мнението си - на стрели не може да се свири седнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Playing%20Position%201.jpg

 

Това е стандартната постановка за китара и на базата на почти година и половина опит с Jackson RR смея да твърдя, че точно изнесена на предният крак се свири седнал на V китара, а това, че при теб китарата клюмва, означава, че просто трябва да отпуснеш "бутилката" на ръката си (или частта над китката) в/у горният рог, и по този начин да упражняваш контрол над тялото на китарата. Препоръчително е краката ти да са сближени и минимално изпънати, за да не ти бяга китарата напред.

 

Нещо от сорта:

 

chad_75_pb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.