Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем


stratevcaster2

Recommended Posts

Имам един проблем , който е супер досаден. Така , свиря си аз на бридж адабтер със супер много геин :) , слагам на нек и понякога като върна на бридж го няма дистъра чува се все едно съм намалил voluma от китарата .Какъв е проблема според вас/Вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих я отзад където ключето прави контакт с две пластини , но там всичко е наред. Китарата е тип Лес Пол с трипозиционно ключе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш някъде студена спойка според мен! От колко време имаш китарата и от колко време го има тоя проблем?

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми китарата е сравнително новичка , а проблема не е винаги смисъл понякога става и то точно когато най-много ми трябва или съм се разгорещил в някое соло , иначе ако съм си вкъщи никога няма да стане (почти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ако ти се занимава провери спойките (ако и разбираш де) - при студената спойка става : "я ме има, я не" :)

 

Хубаво е да я погледне и някой "жичкаджия" (с извинение за израза)

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом става след като върнеш с ключа, значи проблема е там. Виж дали се променя/оправя като размърдаш ключа във всички посоки - вкл. като го натиснеш встрани от посоката на движение. Повечето такива селектори са направени много педерастки, особено 5 позиционните - след време остта и жлеба, който държи металния селектор се разхлабва и пластината изостава от самата ос, съответно не дава контакт. Ако е такъв проблема - смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Проблемът е решен. При по внимателно разглеждане отдолу видях,че не се допира хубаво когато превключвам всеки път, сиреч веднъж се допира веднъж не до пластинката . Леко я дръпнах навътре и сега няма проблеми :) Поне ще се разбере до няколко часа упорито свирене. Мерси и поздрави !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.