Jump to content
Българският форум за музиканти

Help закъсах го с едно E-mu 0404


Petro

Recommended Posts

скоро се сдобих с Емu 0404 usb.....обаче нещо прекъсва.След като го включа свиря малко време и после почва да пръщи и преекъсва....ако можете да помогнете много ще съм благодарен. Някъде четох ,че било от драйвъра и се оправяло с малко ръчкане по настройките, оначе каде точно трябва да се "ръчне "......помогнете моля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами първо виж докато свириш, дали се променя натовареността на процесора, ако си с кубейс или нещо такова. Ако има промяна, значи имаш и проблем извън настройките.

ЗА начало виж буферсайз на каква стойност е - няма смисъл да падаш под 512 семпъла.Ако си с по-старо усб дъно, и ако имаш няколко различни дивайса по усб е твърде възможно да имаш хардуерни конфликти. ТОва се решава по няколко начина, като най лесния е да размениш портовете, и да редуцираш до минимум включените и неизползвани неща по усб.

Това мога да се сетя за начало, а ако направиш някоя снимка на скрийна с настройките ще продължим дистанционно.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало не е зле да напишеш с каква конфигурация си,и с коя програма и при какъв случай ти прекъсва.Аз си реших подобен проблем с DPL latency checker- безплатна програма която можеш да намериш с гугъл.Пускаш я едновременно с програмата с която ти накъсва и от device manager изключваш едно по едно устройствата които обикновено дават проблем.При мен се оказа от CD то.Айде успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами играя си с Amplitube X-GEAR и смятам да опитам да запиша на Reaper , ама още не съм стигнал до там , той не товари особено процесора .Та премахнах прекъсването като изключих някакъв W-Lan adapter обаче остана един шум подобен на пръщене от радио между станциите , който DPL latency checker изобщо не засича....може би и при запис няма да се чува , ще пробвам тия дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм..... това с пращенето ако беше на PCI карта, ясно - сменяш слота по-далеч от видеокартата.... обаче на усб дивайс.... странно. Пробва ли да размениш портовете? И в дивайсмениджъра всички драйвери ли са инсталирани? Провери ли дали имаш конфликти? Това е важно, въпреки че и да имаш конфликти е възможна перфектна работа на аудиокартата. Това със шума е наистина странно, ако приемем че инсталацията на картата е минала без проблеми. БИ трябвало да се инсталират 3 различни устройства - усб дивайс, аудиоконтролер и миди контролер. Ако не е било така, ще се наложи деинсталация, ЧИСТЕНЕ на драйвери и регистри, и чак тогава нова инсталация в този ред, с поне две рестартирания (по спомени от ХР, за уин7 не съм тествал).

пусни някакви скрийншотове.... така само гадая.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм..... това с пращенето ако беше на PCI карта, ясно - сменяш слота по-далеч от видеокартата.... обаче на усб дивайс.... странно. Пробва ли да размениш портовете? И в дивайсмениджъра всички драйвери ли са инсталирани? Провери ли дали имаш конфликти? Това е важно, въпреки че и да имаш конфликти е възможна перфектна работа на аудиокартата. Това със шума е наистина странно, ако приемем че инсталацията на картата е минала без проблеми. БИ трябвало да се инсталират 3 различни устройства - усб дивайс, аудиоконтролер и миди контролер. Ако не е било така, ще се наложи деинсталация, ЧИСТЕНЕ на драйвери и регистри, и чак тогава нова инсталация в този ред, с поне две рестартирания (по спомени от ХР, за уин7 не съм тествал).

пусни някакви скрийншотове.... така само гадая.

Поздрави!

п.п. сега погледнах, че си заредил амплитюб... твърде възможно е да си попаднал на шумна симулация на китарна апаратура, пробвай да махнеш пресета, и да заредиш друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.