Jump to content
Българският форум за музиканти

Di Box


vovcho

Recommended Posts

Е сега ми хрумна преди малко. Може ли на концерт, вместо с някакво 15-30 ватово кубе, да вземеш един DI BOX и един дист и да си свириш така, направо в пулта? Защото честно казано ми писна да мъкна разни усилватели (няма да казвам къде (засега)) и звука да ми един и същ :headbang: Или викате да не се права на мизерник и да си мъкна кубетата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не свиря много често, не ми е писнало да си нося кубето. А, е тежко, та знае ли се...... Но, си държа на звука, който си вади, така че не ми се занимава с безкрайно пробване на дистове кой 6те го замести най-добре!

 

Плиус това, кубето е един прекрасен монитор. И докато с някакво камионче докараш драйв, какво правим с клийн гитар, изклиучваш камиончето и китарата отива директно в пулта, па макар и да минава през ДИ бокс? Не6то не ме кефи таз идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега ми хрумна преди малко. Може ли на концерт, вместо с някакво 15-30 ватово кубе, да вземеш един DI BOX и един дист и да си свириш така, направо в пулта? Защото честно казано ми писна да мъкна разни усилватели (няма да казвам къде (засега)) и звука да ми един и същ :headbang: Или викате да не се права на мизерник и да си мъкна кубетата?

носи си кубето,вервай ми;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DI box направо - не. Смешно ще звучи. Ако от друга страна, обаче имаш и някаква добра кубе-симулация, по - добре от нея - в пулта. Така ще си спестиш мъкненето на тежкото кубе и 95% шанс кубето ти да не е добре озвучено от гадни микрофони, некадърен тонрежисьор(или палячо, който изпълнява тази длъжност)/ лошо помещение и други подобни. Не се знае къде може да попаднеш, така че според мен всъщност е най-добре да имаш качествена амп симулация, включена направо в пулта.

Аз, например, ако имам лаптоп, ще да нося него и китарата, ще да свиря през Guitar Rig 2, или RevalverII, и направо в пулта. Бих му направил и една USB педалиера, и бих си свирил само с него и китарата, никакви педалчета даже.

 

А пък ако имаще 2-3 лаптопа, единия от които със 8-входова звукова карта, щях да прекарам всичко през него, и нямаше изобщо да се налага да има тонрежисьор/пулт, а само усилвател и колони. Така голяма част от работата щеше да е свършена предварително.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕ :cheers: Ти па :cheers: Компютри чак...

 

Иначе, мерси за идеите. И тоя път ще си мъкна кубето, че няма за кога да си ги права тея машинки. Важното е, че "можело" :cheers: Мерси пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък ако имаще 2-3 лаптопа, единия от които със 8-входова звукова карта, щях да прекарам всичко през него, и нямаше изобщо да се налага да има тонрежисьор/пулт, а само усилвател и колони. Така голяма част от работата щеше да е свършена предварително.

това е утопия. Казвам го, за да насочите мечтите си в някоя по-смислена посока.

-ако колонажа не е настроен както трябва и компютъра на Боб Рок да занесеш пак групата ще звучи зле

-ако групата не може да свири дори към лаптопа на Боб Рок прибавиш лаптопа на Боб Катз пак ще звучи зле

-дори колонажа да е настроен както трябва, а чека на лаптопа е направен предварително на друго място и ти го донесеш и го включиш - пак ще звучи много зле и ще трябва да се прави наново чек.

 

Виждал съм такива неща, затова казвам <_>

Единствения ти шанс това да проработи е тонрежисьора да си има лаптоп и да си познава добре апаратурата. Тогава наистина шанса за звук се увеличава стократно. Но ако тонрежисьора има свестен миксер и си познава добре апаратурата - пак ще има як звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
А пък ако имаще 2-3 лаптопа, единия от които със 8-входова звукова карта, щях да прекарам всичко през него, и нямаше изобщо да се налага да има тонрежисьор/пулт, а само усилвател и колони. Така голяма част от работата щеше да е свършена предварително.

това е утопия. Казвам го, за да насочите мечтите си в някоя по-смислена посока.

-ако колонажа не е настроен както трябва и компютъра на Боб Рок да занесеш пак групата ще звучи зле

-ако групата не може да свири дори към лаптопа на Боб Рок прибавиш лаптопа на Боб Катз пак ще звучи зле

-дори колонажа да е настроен както трябва, а чека на лаптопа е направен предварително на друго място и ти го донесеш и го включиш - пак ще звучи много зле и ще трябва да се прави наново чек.

 

Виждал съм такива неща, затова казвам :)

Единствения ти шанс това да проработи е тонрежисьора да си има лаптоп и да си познава добре апаратурата. Тогава наистина шанса за звук се увеличава стократно. Но ако тонрежисьора има свестен миксер и си познава добре апаратурата - пак ще има як звук.

:virtuoz::curse::)

напълно съм сигласен :curse:

и въпрос към Евтим: а ако лаптопа забие ? :) :) :)

"Съжалявам за паузата ама Бил Гейтс е педераст!!!"

"Момент само да настроя драйверите на картата"

:godbless:

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко офтопик...

При мен не винаги става това което искам...нося сума си простотии, за да може накрая да свиря с процесор :metalist::virtuoz: ...по темата:носи си кубето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.