Jump to content
Българският форум за музиканти

Home Playing Double Pedal Help


Recommended Posts

Привет! Можете ли да ми дадете някакъв съвет при гадни съседи и плочков под кое би било най-подходящата алтернатива на пада за каса (bass drum pad)? Идеята е просто да се упражнявам на сухо, като вдигам минимален шум. Мислех за някаква облицована или облепена/накована с плат дъска. Развихрете си въображението и да видим дали нещо може да се измисли.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм дати кажа доста е сложно аз живуркам вав панелен блок и като си репетирм представяш ли си за какво става вапрос?добре че сьседите ми са свестни типове иначе да се изритали вече.иначе какво да ти кажа няма да е толкова лесничко дори както го мислиш тва сас даски и прочеи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз например използвам голям кашон, върху който съм слиожил сгънато одеало. Малко е тъпо ма на мен ми върши работа.

Редактирано от relapseclowntim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единственото спасение,къща на село ;) иначе каквото и да правиш ,пак ще те чуват,дори и да пълниш с вестници кашони ,само на теб си вредиш,ще ти се прецака самата постановка.Едно време и аз бях същия ,пълних с вестници,звукът звучеше отврат и комшиите пак ме чуват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е просто,пазиш пълна тишина от 22 до 10 и от 14 до 16 часа а в останалото време правиш каквото искаш без да се оливаш и се разбираш със съседите,друг изход няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)

НЕ!!! Груба грешка е да се репетира "на сухо",поне ако става на въпрос за кардан!!! От репетиране "на сухо" абсолютно нищо не се научава,само си разваляш техниката и чат пaт те болят краката(казвам го от личен опит)..."сухите" тренировки, поне за мен, слушат само за ритмика и темпо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Katsko то хубаво бе ще пазиш тишина и ако комшиите ти са някви консерви и ти викнат някви ченгета и пр.за тва по добре да се разбере по някьв начин сас тях и да не правят проблем и да може да си свири на барабаните спокоино.

не мислиш ли? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло май Katsko е най-прав. Обаче знаем какви са обстоятелствата тук. Лафих с бабето вчера, уж се разбрахме, ама да видим. То синът й е проблемът, д'еба пенсионера! Ама как да е. С'а си наковах на една дъска част от дънков крачол и го натъпках с ултра мек пуловер :)) Чува се минимално и й казах, че ще думкам след 16h, като компромисен вариант. И такааа.... Иначе за репетициите на сухо, мисля, че си е доста полезно, тъй като тия мускули усещам, че съвсем ги е домързяло, и дори малкото, което правя засега, на тях им идва като мокър парцал. :D Здраве да е, условиятаса налични, само малко упоритост и гледайте Derek Roddy #2. хахахаха!!! До скоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.