Jump to content
Българският форум за музиканти

озвучаване на акустична


Recommended Posts

Здравейте,

за много години .... честита 2011

 

тъй като не съм виждал подобна тема реших да дам няколко идеи.... не че в youtube няма безброй клипове ама все пак това е още един тачин да се подсети човек...

 

... необходими инструменти :

бормашина

3мм и 15мм бургия за дърво

 

пиезо -

artec_piezo.jpg

 

жак -> endPin

b_dp41a8222901_0.jpg

 

пробих мястото, където беше преди това захващането за колан с 15ката (по принцип 12-13 също би било подходящо)

90482762515349806411294007174bV7XQU4cjw0PvmOwpjmU_s.JPG

 

след това в единия край под долното мостче(3мм)

587488808170338471294007149e7veZktaMEVfepsjw5HQ_s.JPG

 

свързват се ... и се "затваря" китарата

9955638336592552711294007204bDa67bxtancXNwhRRJCJ_s.JPG

 

... трябва да се намали висовината на мосчето с дебелината на пиезото за да се върне предния "екшън".. и плъгАндПлей

 

... забележки могат да се монтират и потенциометри за тон/волюм.. в тази имплементация е пропуснато

 

май това е с прости думи

ако има въпроси ... питайте.. вярвам има и доста по компетентни от мен които биха могли да отговорят ....

 

 

..... инвестицията е около 20лв (ибей)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здрасти

 

Аз правих същото на моя син на един СТАГ, но имаше и еквалайзер и рязах Китарата отстрани, издялах под мостчето с една финна машинка толкова, колкото беше височината на Пиезото и стана супер.

Но сега си Взех един Нов Акустичен Epiphone и хич не ми се режи Китара отстрани, и точно това смятам да направя монтаж на пиезо без потенциометрите.

Та въпросът ми е:

Само с това пиезо и свързване към Жака, звукът добър ли е?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

и на мен ми е интересно. предполагам, че ще стане добре и без контрол на звука, особено ако китарата мине през някакъв еквилайзер.

badValue, дай линк в ибей за пиезо в ибея, че не намирам евтини :)

и каква е разликата между пиезо и трансдюсер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ "piezoelectricity" е принципът на действие, "transducer" - целта (т.е. самото у-во). "пиезо" освен това звучи по-добре на побългаренски :lol:

 

krasi63, след пиезоадаптер мисля че е добре, да не кажа задължително, да има някакъв предусилвател - ако не искаш да си го вграждаш в китарата, можеш да си го закачиш примерно на колана. има такива купешки устройства. един прост буфер с 5-10 чарка накръст и една батерийка 9в също би свършил някаква работа. след това задължително еквалайзер - аз намалявам средните честоти и режа всичко под 80-100Хц. много е препоръчително да се сложи и reverb, може би преди това и някакъв къс delay - пиезото не предава звука на китарата такъв, какъвто го чуваш, а единствено вибрациите под магарето, тия ефекти оправят положението много. за да звукне хубаво, ще трябва да му закачиш някой и друг ефект, няма как.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.