Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на 2 лампови глави в един кабинет


niki_jem

Recommended Posts

Малко помощ!!!

Как да свържа 2 лампови глави, /едната е 50 вата а другата 100/ в един кабинет /2x12/ така че да не ми се налага да местя кабелите всеки път когато реша да свиря с едната или другата? Предполагам че ще трябва някакво устроиство но по запознатите да помагат, че не ми се правят експерименти. :cheers2: В този ред на мисли ми е интересно и ефектите които отиват в луп-а как могат да се ползват и за двете глави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета как си формулирал въпроса по-добре не го прави. Ще си спестиш разходи и главоболия.

От друга страна майсторите ще се зарадват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко помощ!!!

Как да свържа 2 лампови глави, /едната е 50 вата а другата 100/ в един кабинет /2x12/ така че да не ми се налага да местя кабелите всеки път когато реша да свиря с едната или другата? Предполагам че ще трябва някакво устроиство но по запознатите да помагат, че не ми се правят експерименти. :cheers2: В този ред на мисли ми е интересно и ефектите които отиват в луп-а как могат да се ползват и за двете глави?

Може да се направи с Custom решение. Нещо като крачен педал, който управлява изходите на усилвателите, входовете на усилвателите, входовете и изходите на LOOP-овете. Допълнително - отделни модули за силовите изходи, за LOOP и А/В комутацията. По желание може да е с MIDI или хардуерно управление.

 

Да не забравя, евтино няма как да стане. Лампите налагат да се направи компетентно, иначе ще се сбъдне предсказанието на L.K. crying.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако предпочиташ заводско решение - Headbone VT @thomann, както обикновено Parni_Valjak е прав - няма да е евтино :cheers2:. Дали има заводско решение и за вмъкване на effects loop нямам идея ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отзивчивостта. :cheers2: Парите не са проблем изискването е само да е надежно че главите са ми ценни. Остана да решим проблема и с loop-а.

Забравих да напиша че използвам и power attenuator THD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Атенюаторът няма значение. Приеми го като елемент от Озвучителното тяло.

Сигурността е това, което имах предвид за компетентно решение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос само да се превключват един или два ампа към един или два кабинета там няма кой знае какви сложности. Ако се добавят още неща за превключване и/или МИДИ вече става по-сложно, но това е въпрос на нужди и на средства разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Наскоро имах подобна дилема и след съвет от олдман реших да ги свържа към 2 отделни кабинета(можеш да

свържеш главите със суич педал да ги сменяш но поне си сигурен че

всяка глава по всяко време е под товар тоест свързана с говорител и не рискуваш с вероятна грешка проблем и тн в свързващото устройство струващо например 300 евро да ти изпушат глави за н броя евро)

Може и стерео риг да си спретнеш и да пробваш с различни кабинети и говорители.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След вашите съвети и кратък размисъл мисля че не си заслужава риска да използвам примерно TONEBONE HEADBONE VT. а и така не решавам въпроса с Loop-a.

Другия вариант е по- одачен. Да взема още един кабинет и да свържа двете глави с Lehle, така хем от една страна ще имат постоянно натоварване, а от друга ще може да се пуснат и едновременно, но идеята ми беше друга - Да мога да използвам един Pedalboard и две глави по отделно, пуснати в един кабинет.

Май-ще си сменям кабелите засега :lol:

Благодаря на всички отзовали се!!! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои 4х12" кабинети позволяват и имат опция "СТЕРЕО" при която, ако се предвидят и свържат правилно - може да бичиш с две глави в един кабинет в стерео режим.

Майсторите да кажат и ме поправят, ако нещо съм се заблудил? Така или иначе никога не съм свирил по този начин и нямам такива планове. Но единия ми кабинет ENGL си има направо превключвател Mono/Stereo и предполагам, че свиренето с две глави в стерео режим няма да е проблем (или греша)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коректен отговор може да се даде ако се разгадае схемата на свързване или да се прочете менюала на кабинета.

 

Задачката на основния питащ може да се реши с двойно мощно ЦК ключе и изкуствен товар, обача е опасно да се превключва при подаден сигнал (звук). Луп-чейна може да се превключи по подобен начин. Ще се насъберат много жакове и има реална опасност нещо да се обърка при включване. За общо управление на изходите и лупа ще трябват по-интелигентни комутатори като релетата, предложени от П.Валяк.

 

Не ми стана ясно някой ще превключва ли китарата откъм входовете на устройствата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава схема не става ли:

китара > AB switch >>

 

> A 1 глава > стерео кабинет ляво (горе)

 

> B 2 глава > стерео кабинет дясно (долу).

 

Така след главите винаги ще има товар, или?

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава схема не става ли:

китара > AB switch >>

 

> A 1 глава > стерео кабинет ляво (горе)

 

> B 2 глава > стерео кабинет дясно (долу).

 

Така след главите винаги ще има товар, или?

:unsure:

 

Става, но...

Ще свириш на половин кабинет.

Входът на неактивния усилвател остава отворен и може да шуми.

 

За да не водим този разговор големите производители слагат няколкоканален преамп в главата и една торба врътки на предния панел. Така китарата свири от гайда до тарамбука, образно казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.