Jump to content
Българският форум за музиканти

Разликите между акустичните китари


kkch

Recommended Posts

Значи главният ми въпрос е каква е разликата между джазовата(или Archtop) акустична китара и кънтри китарата.Разликата в звука,в начина на свирене и всички подробности...гриф,тяло и т.н.

Също и за какво служи това магаре преди бриджа при арчтоп китарата,защото съм го виждал и при нормални китари (с равен топ)?

Gibson%20L7-C%20Acoustic%20Archtop%20Guitar%201.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" и всички подробности" - e ми няма да можем.

Кажи на кое казваш бридж, щото някои му казваме магаре?

 

Джаз китара-та

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами малко съм нов и затова.Ще се опитам по-просто да го обясня...питам каква работа върши това "магаре" което повдига струните (както при цигулката).

gibsonl7cacousticarchto.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Редактирано от kkch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грубо казано това магаре се поставя така,че разстоянието от 12-то прагче до него и до горното "магаре"-нът-а да са еднакви,иначе няма настройване,потърси за интонация на китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: Разликата при акустичните китари е както и при електрическите - цвят, форма, тремол ... или беше тремор?

 

Това, което си пуснал колега като снимка е акустична джаз китара (поне доколкото ми стига акъла да знам), а онуй дето питаш какво е си е баш бридж (мост, магаре - Hillbilly ти е дал насока за размисъл), а онуй дето държи "топчетата" на струните му се вика струнник по нашему! Айде поразрови, попрочети и ела пак със смислен въпрос, ако искаш смислени отговори!

 

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега потърси как изглежда уестърн (кънтри) китарата и сам ще си откриеш разликите!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.