Jump to content
Българският форум за музиканти

Странен жужащ звук от бриджа.


CIH

Recommended Posts

Здравейте хора, когато удрям шеста струна, се получава много странен жужащ звук от брижда. Не знам защо е така и нямам си на идея как да го оправя. Трябва да ударя силно за да се получи, но погато се вдъхновявам :) ме дразни като жужи така. Какво да направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дадеш описание или снимки на бриджа,китарата,настройките ..другото е метане на боб.

Китарата е Ibanez Grx70, настройки ... не знам аз говоря без да съм я включил към усилвател. иначе ползвам струни Yamaha деветки. Самия бриж едва ли има смисъл да ви го снимам, защото той си изглежда нормално.

Иначе не мога да ви снимам точно моя бридж но ще ви намеря идентичен от интернет. Ето ви снимки.

http://bg.wikizic.org/Ibanez-GRX70/gallery-1.htm

http://www.gitaar.net/forum/index.php/file...147/Foto105.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих го. Мястото на бриджа, където влизат струните, има нещо като плъзгачи. Те се местят като въртиш едни болтове. И така дръпнах плъзгача доста назад и тя спря да жужи. Имам предвид струната. Но кажете ми хора, защо се получава така. За какво са тези плъзгачи и защо когато дръпнах единия назад, така че да опъне струната нещата се оправиха.

Междо другото още не съм настроил струната и има малка вероятност след като я настроя като я отпусна пак да се появи проблема. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама сега като ударя на някоя по-високо прагче, примерно 10то и пак жужи. И тоя проблем го има само при шеста струна. Кажете какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опиши го това "жужене" по-добре. Звънти в праговете ли или някъде по самия бридж. Може да изпада някой елемент в резонанс, може грифът да не е правилно сетъпнат, може да е прекалено нисък екшънът при 6 струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.