Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте съвет


dobrev_s

Recommended Posts

Здравейте,искренно се надявам да споделите мнение за кое е по-добрия вариант процесор или ефекти.Аз досега съм свирил само с процесор и немога да се оплача,но предполагам че педалчетата си имат преимущества,та ако може да споделите.Поздрави Добри!

 

 

П.П.Ако съм дублирал темата моля да ме извините ,но не видях такава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От начало мислех ,че процесорът е по-добър ,но ефектите можеш да настройваш както си искаш и да ползваш в всички комбинации. Процесорът е по-евтин, но е дигитален, а както всички хора твърдят ,аналоговото е по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писано е 98447 пъти по въпроса.

Бе аз последния път намаах един VOX amplug AC30 (което не е точно процесор) в пулта - Гибито пак си кърти със саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи какво свириш. може например да свириш с кубе с чист и драйв канал + 1,2 камиончета (хорус,дилей)....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е,че не им разбирам на камиончетата и преди време си купих едно продавачите толкова и ми помогнаха в избора и останах адски недоволен и от качество и от звук.С процесора този проблем е решим ако не ти хареса звука сменяш ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами примерно от процесора или от някакъв компютърен софт си набелязваш кои са "твоите" ефекти и си ги взимаш тях и знаеш че звукът ти ще е по твой вкус и вече с аналогово качество - една стъпка нагоре към ламповия усилвател :D

 

в последствие ще осъзнаеш че и адаптерите също трябва да се сменят според вкуса...

 

още нещо - процесора може да звучи със някаква вградена симулация на кубе,кабинет и т.н. , но камиончетата нямат такава ( поне повечето ) и трябва звука им да излиза през кубе или китарен усилвател с китарни говорители.

 

камионите излизат по скъпо и звукът ти варира в по тесни граници.

 

всичко това е общо казано. един висок клас процесор може да ти пълни душата години наред... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова се ориентирам към процесор,а колкото до кубе задължително е доскоро свирех през компа но колоните не са предвидени за тази цел и пръщяха.Пуснах вече обява ако някой откликне ще се радвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.