Jump to content
Българският форум за музиканти

Pinch Harmonics


Dankata0071

Recommended Posts

Когато направя Pinch Harmonic някъде за 2 секунди "огасва"... Проблема от китарата ли е или има техника за да звучи по дълго? :thumbs_up: Старата китара(за 200 лв) която изобщо не е за метъл ги изкарваше чудовищно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за глупавата тема , явно зависи от мен :girl_cray2: Хармониките работят само на бридж адаптора . Докарах ги добре просто ми трябваше малко трейнинг :girl_cray2::girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става на всички "адаптори" ... но хубаво е да не ги правиш м/у адаптора и бридж-а ..... (докато ги "търсиш")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е на някой тон минимума на амплитудата на струната да съвпада с позицията н анякой адаптер и тогава няма да чуеш хармоника. Същото е както при флажолетите.

Друга причина конкретен хармоник да не излиза е заглъхване на определена честота в в тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става на всички "адаптори" ... но хубаво е да не ги правиш м/у адаптора и бридж-а ..... (докато ги "търсиш")

 

Същност ми се получават като пик-на м/у нек/бридж адаптерите докато ползвам бридж адаптера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип pinch harmonics са си флажолети. Разучи къде по грифа са флажолетите и кои тонове са, След 12 позиция същите се повтарят огледално.

Най-добре излизат на заден (бридж) адаптер.

Ето ти за начало Сол струна, другите са по същата логика:

 

o634275752330662500.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

допълнение ....

ако си натиснал 5прагче на 3та(G) демек имаш ДО .. вече трябва да си мислиш 17 като за 12то...(първия Флажолет).. и другите са си пак така "отместени" ... съответно нотите са други

 

 

.. дано съм бил ясен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че така само ще се обърка повече. Като за начало е добре първо да ги научи на празни струни и да ги разбере, и след това останалото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както ти сам каза .... другите струни са по същата логика ..... за на напарави 2ра струна (СИ) .. то е като да мисли за 3та 4то прагче ... или е обратното (тоест 3_4 е като 2ра празна)

.. но да като разбереш "алгоритъма" всичко нататък е просто....

имаше и подобна тема .... който иска може да си я потърси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.