Jump to content
Българският форум за музиканти

2 хъмбъкера - 5 позиционен ключ


Recommended Posts

става дума за 2 адаптера сеймор дънкан и ключ с 5 положения от този тип дето са с 8 извода в редица.а проблема е в това че търсих схеми в нета но нещо не намерих подходяща...в последствие разбрах че димарцио-то са с малко по различни връзки...

 

трябва ми схема на връзване на IBANEZ . искам да си направя китарата с 5 позиционен ключ за да имам повече вариации на звука. ако не ми хареса ще си върна 3 позиционния.

 

ако някой се е главоблъскал по този въпрос, или знае къде се намира това дето ми трябва - да не се скатава ами да даде линк :)

 

10Q

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако адаптрите могат да се делят става, ако не могат тоя 5-позиционен ключ няма да ти върши никаква работа! Дай малко повече инфо за адаптрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

адаптерите са оригиналните - сеймор дънкън TB-4 JB за бридж и SH-2N Jazz за нек.

 

тази схема я гледах но ключа ми е друг тип. затова питам :)

 

ето това е моят ключ:

 

SWS-1-1.jpg

 

оригиналният е същия тип , но с 3 положения. а аз искам да има още вариации и за това ;)

 

някой има ли някакви идеи, че пак хващам поялника и незнам какви ще ги свърша :greenangel:

 

ето тази схема ми хареса:

 

2hb_1vol_1tone_5way.jpg

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

102479042311258580411291830296LL8lsLvJC6H487JwZXDu.JPG

 

мисля че намерих в интернет сравнение на двата вида ключове ( този на схемата и моя ) и ето това измислих... и като проследявам връзките ми се вижда да е точно същата логика като от написаното в черния квадрат в долния десен ъгъл.

 

5_way_switch.jpg

 

само не ми е ясно какво е онова на ключа при първата картинка - съпротивление ли, кондензатор ли...

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взех схема от IBANEZ и размених цветовете на кабелите да паснат на "дънкан"-ите, обаче не става нещо като хората. на положение 2 изчезва всякакъв звук, на положение 1 бриджа трябва да е целия но свири като сингъл, и като гледам - точно така става и с връзките - на положение 1 се замасява точно в средата, а при положение 2 се замасява целия + половината "нек" който би трябвало да е включен.

13858998524065638901291835615sjirPTl8uqGppnNJHJGv.JPG

 

някой може ли да помогне?

тази схема е грешна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва сам да си помогнеш. Вземи омметър, нарисувай си една таблица - в колоните позициите, в редовете - изводите. Щракаш, мериш всичко, нанасяш в таблицата като връзки м/у редовете, щракаш, минаваш на следващата колонка, мериш, пишеш. Това, което получиш, се нарича "таблица на истинност" и с нея можеш да си обясниш всяка схема за свързване на това ключе.

Така се решава тази задача.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то ясно, но нямах нерви да преправям схемата на IBANEZ-a , затова свързах по първата.

останах доста приятно впечатлен от звука на бриджа когато е в сингъл, но ако беше вътрешната намотка щеше да е още по... а и малко положенията на ключа ще ме затруднят докато свикна.

по принцип е ясно че сам ще си ги правя и намирам схемите на свързване, затова идеята ми беше някой ако се е занимавал с такива щуротии и си е събрал схемите да ги сподели. аз лично всички схеми си ги архивирам някъде в компа за черни дни дето се вика :nono:

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Трябва да си наясно какво прави ключето. Съдейки по картинката, най-вероятно ключа ти е подобен на фендерските (първата картинка която си сложил)

Средните 2 пина са изходи към потенциометъра. Другите са входове от адаптерите. Най-правилно е както каза L.K. Виж с омметър какво става в галетата и си нарисувай схема според твоето желание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да свикна с 5 позиционен ключ. ще връщам 3 позиционния и ще слагам пуш-пул потенциометри. някой има ли идея откъде мога да си поръчам в БГ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.