Jump to content
Българският форум за музиканти

имам нужда от помощ за караоке


alfaracer

Recommended Posts

Тази тема я пуснах и в раздела софтуер ,но никакъв резултат за сега.Идеята е ,че обичам да правя караоке-партита в къщи.Имаме микрофони, пулт но открих ,че едно ми липсва за да звучи гласът ми като по кръчмите- трябва ми ехо.Моля помогнете ми търся програма ,която да сложи ехо на микрофона.В нета търсих доста ,но намирам програми ,които слагат ехо само на готови записани файлове ,но това го може и "sound recorder" на windows-a или "Nero wave editor" примерно.Аз искам ехо да сложа в реално време, и да не го слагам на всичко ами само на микрофона.Сигурен съм че все някой от вас се е сблъсквал с този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност има по-лесен начин но аз се сещам само за Cubase и други подобни програми (Audacity, Pro-tools etc.). Правиш нов монотрак и му добавяш каквито ефекти искаш и звучи real time. Латенция ако имаш читава аудио карта и не прекаляваш с ефекти почти няма.

Разбира се най-добрия начин е един ривърб ефект вързан към пулта напр. към някой от AUX-овете ако имаш такива.

 

П.С. Сега се сещам че на една програма наречена Karafun която работи и с MP3 и с CDG файлове има опция за Reverb.

П.С.2 Ето едно ефектче което е евтино и не-лошо. За караоке ще ти свърши идеална работа.

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, най лесно е да погледнеш каква ти е аудиокартата на дъното, и да изтеглиш конролен панел с ефекти. Т.е. ако има такава възможност, или ако няма - потърси някакви леки програмки за пеене на кароке, със сигурност поддържат ехо ефект на входния микрофонен канал.

Всичко останало е доста сложно и ненужно за пеене на караоке....

player500.jpg

точно това имах предвид, по горе стана дума за програмата Karafun

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз програмата karafun си я изтеглих но колкото и да бутам опциите за ехо нищо не става.Чувам си гласа по колоните непроменен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.