Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избор


hegemon

Recommended Posts

Аз съм начинаещ китарист и ще си копувам китара (досега свирех с 1 на приятел) и искам да попитам акустична или класическа ще е по-добре в началото? и тъй като не разбирам особено много искам да ви попитам Yamaha C30M добра ли е за начинаещ и за парите които иска ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rocker: Дъвкана, предъвквана и все още актуална тема :) ! ... "Акустична или класическа?" ... ей това ме разби!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,поне според мен е по добре за начинаещия китарист.Да натиска по лесно струните,за по добро звукоизвличане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,поне според мен е по добре за начинаещия китарист.Да натиска по лесно струните,за по добро звукоизвличане.

 

 

а тази Yamaha подходяща ли е ? Защото съм се нацелил към нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преполагам,но за екшъна няма как да знам какъв е.Отиди до някой магазин и пипни,така ще разбереш.

Надявам се други колеги от форума да ти помогнат за избора на китарата.

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преполагам,но за екшъна няма как да знам какъв е.

Надявам се други колеги от форума да ти помогнат за избора на китарата.

 

 

мерси за помощта сега ще се разровя из нета да видя за този екшън. а горе долу колко милиметра трябва да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вместо да се разбиваш можеше да ми помогнеш :rocker:

 

А ти пък може да поровиш малко из форума и да видиш че има много такива теми с точно такова заглавие, и авторите им също не са си направили труда да се разровят из темите и търсачката.

 

класическата китара според теб не е ли пак акустична? по скоро се делят на няколко вида но пак са акустични. най главно на уестърн ( с метални струни ) и класическа ( с пласмасови, или ади от мен да мине да не дразня хората - найлонови ). с найлоновите струни по малко ще те болят пръстите, но нека някой който е свирил с акустични китари да те насочи кое , как и защо. аз съм се учил на електрическа и не съм имал акустична до сега.

 

п.п. на тая снимка ми се вижда че разстоянието е доста голямо при високите позиции, ама не разбирам от акустични китари. и ако си вземам ще гледам да е с метални струни и на пипане да ми е като електрическа...

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично аз бих те посъветвал следното :

акустична класическа китара (с найлонови струни) и гледай да ти е на изгодна цена :offtopic-001: аз лично за акустиката съм фен на Кремона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.