Jump to content
Българският форум за музиканти

Може ли да ми препоръчате бас китара


ThE rAll

Recommended Posts

Ммм..По принцип до ся съм свирила на електрическа китара и барабани ся взе че ми втекна и на бас да свира.Музиката е от рода на пънка рока и метъла и се чудя каква бас да си взема.В смисъл 4 5 или 6 струнна ?!? :) :) :godbless: Благодаря предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни с 4 струнен:

- за пънк нямаш нужда от повече струни

- ще имаш по-голям избор при покупка

- няма да ти наторавра прекалено ръцете

 

Пиши по-грамотно, че така звучиш като фолкър :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Отговорено (Редактирано)

Аз свиря с Cort Action Series WS bass My link Ето това представлява баса ми (само че е червен а не кафяв :P) Относно стила,свирил съм както и метъл така и пънк парчета и нямам оплаквания :)

Относно броя на струните 4 според мен е най-добре :)

Успех с намирането на правилния бас за теб ;)

Редактирано от Vik_the_head
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен Баса е , като жена. :)

Пробваш го,ако ти пасне....става ти , като любовница :)

За мен по добрият вариянт е 5 струнен.Защото ти дава повече възможности,не значи че ще свириш само пънк.То Басистите,постоянно се развиваме :)

 

 

 

аз свиря с тая Красавица http://www.ckmusic.com.my/webshaper/store/viewProd.asp?pkProductItem=311

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май и аз ще гласувам за 5-те струни. За пънка не е чак толкова нужна петата струна, но колегата е написал "... и метъла", което ме навежда на мисълта, че ако си вземе 4-струнен и попадне в някоя банда, където свирят в някакви извратени дроп-строеве ще има проблеми. Ще почне да му виси 4-та струна, ще се чуди откъде и какви по-дебели 4-ти струни да търси и така. 6 или повече струнен бас за пънк, рок и метъл не е нужен според мен.

 

Успех!

Марински

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

виш кво,ако си начинаещ Басист хващай някой Бас и я мятай :) Пък до година две сам ще решиш какво ти трябва.

Тук дето даваме коментари ( също и Аз ) достатъчно сме се вманиачили в този прекрасен инструмент Бас китарата,че все се мъчим да достигнем идеалният звук.Като Басист,ще срешнеш много " ингвисти"с които ще свириш,и на по голямата част ще пречиш (можеби няма да си си изсвирил партията правилно....хахаха теб ще обвинят..... все ще трябва да догонваш някой )

Така че 4 или 5 или 6 и пр. струнен бас няма никакво значение.Вземи си какъвто ти е удобен. :)

Поздрави....... И внимавай с кво се захващаш :) :) :)

 

 

 

пс.А къде е създателя на темата.....май само езици чешим...едно мерс...за ком...да беше написъл :) :) :)

Редактирано от ste1977
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.