Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет...


SoulVader

Recommended Posts

Здравеите, значи имам в наличност 350лв но за тези пари искам да си взема нешто добро и стабилно.Много се чуда дали да не си взема един нов Стаг,но незнам дали няма да е по добре нешто втора ръка.Вие какво ште ме посъветвате.Благодаря ви предварително. :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм със Стаг и за първи басс е ОК. Малко трябва да му се пооправи заземяването, защото леко са се изложили с боядисването на струнника и това изолира кабела, а не трябва да е така, но това се оправя лесно. Иначе не е зле! За 340 го купих басчето! Помисли, защото ако изскочи нещо по-ОК втора ръка ти препоръчвам да е то, а не Стага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен за това да си намериш нещо втора ръка. При всички положения ще е по-добре от Стага. За тези пари спокойно можеш да случиш на Yamaha,Peavey,нещо от тоя сорт или някакъв правен бас. Специално казвам за Yamaha- та, защото един наш съфорумник преди известно време си купи един, който наскоро го пробвах и без да си кривя душата бих казал, че доста ми хареса(като удобство, баланс и звук, макар, че той се дължи на едно Бартолини).

Върти ми се в главата и едно предложение - можеш да си купиш и някакъв бас до 250 - 300 лв тип Squier, Stagg (макар, че вече не съм привърженик на тая марка), Silvertone и куп други, да събереш още 50на лв и да си вземеш хубав адаптер. Тези комбинации обикновено си ги бива, защото при всички положения ще извадиш уникален звук, а по-натам дори можеш да си ползваш адаптера (ако се налага) на следващия бас.

 

 

УСПЕХ!

Редактирано от assoass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall: Наскоро си продадох 2-я бас<ibanez soundgear> и то за 200лв. го дадох че ми трябваха кинти, жалко, много ме е яд.Както и да е , мисълта ми беше че на басовете на старо и надуват много цените, така че най добре си вземи нов който ти е удобен, и както казва "assoass", да си вземеш един хубав адаптер нататък, когато имаш възможност.Мисля че това е най добрия вариант!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вечната битка - Squier! Просто по-качествена изработка!

 

Почнаха нападките!

 

Наскоро в един магазин тук в младост пробвах един Silvertone. Мисля, че беше от порядъка на 340лв. Ами какво да кажа - издухва Стага отвсякъде!

Бих казал, че баса наистина си заслужава парите! прилагам и снимка

SILBBASS.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пусни една обява с Купува-продава и си кажи какво ти е нужно. Това е моят съвет! Ние от своя страна ще ти ударим едно рамо, тъй като така или иначе често ходим по музикални нагазини и цените са ни пред очите задалжително. Ако имаш още въпроси за Стаг питай, ще ти обясня почти веднага!

 

П.П. Silvertone е много ОК. Поне е по-ОК от Стаг. Аз си харесвам Стаг, но това спира само до харесването. Има доста продукти да изтестват и още много китари да направят, за да постигнат конкурентни инструменти! Като капак на всичко грифа на Стаг е доста еластичен...поне на моя. Това, че дървото в толкова меко не е много добре. Май всички са така... поне тези, които се внасят в БГ.

Редактирано от IgniteAll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ви попитам дали мога да си нямеря някакъв Ibanez за 500-600лв,имам предвид нов.Защото не е никакъв проблем да изчакам няколко месеца да събера повечко пари и да си взема нещо наистина качествено :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля, че няма да е проблем за тези парички да се вземе Ибанец, но не знам как ще стане от София, защото Фактор, ако не се лъжа вече не внасят тази марка. Трябва да се проучи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вечната битка - Squier! Просто по-качествена изработка!

 

Почнаха нападките!

 

Наскоро в един магазин тук в младост пробвах един Silvertone. Мисля, че беше от порядъка на 340лв. Ами какво да кажа - издухва Стага отвсякъде!

Бих казал, че баса наистина си заслужава парите! прилагам и снимка

SILBBASS.JPG

Илия... Скуаер никога няя да бият стаг по изаботка...или по звук..преди време свирих на един Скуаер бас Старт..като твоя ама с обикновенните скуаер адаптери и мога да кажа е Скуаеа издъхна о4евидно пред Стага ми....за Silvertone не мога да коментирам щото не съм свирил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е...Доста хорица, които свирят казват, че Стагчето ми е с готино звучене... Човеко сам си реши. За тези парички, които имаш мисля, че можеш и 5 струнен да си вземеш на Стаг пък после ако искаш прати ми ЛС да се видим да го постегнем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.