Jump to content
Българският форум за музиканти

Елементи за акустично третиране


Recommended Posts

Здрасти на всички,

Трябват ми ъглови елементи за акустично третиране тъй като не ми стига въображението да го измисля по друг начин :)

 

Ето за това говоря:

6x6%20Vocal%20Booth.jpg

И по точно, за елементите в ъглите ...

 

За уточнение, имам подобни на тези пана:

Bloomingdale5percussion_studio_foam.jpg

Гледам, че тези образи тук са ги огъвали ... това си е решение, но какво да измисля в ъглите на стаята където се срещат 3 пана ;)

 

Някой да има свежи идеи откъде мога да си взема такива без да чакам 3 седмици за доставка от Европата/Англия или някакво друго решение?

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изрежи един равностранен триъгълник и го залепи в ъгъла така че да се образува пирамида с връх - горния ъгъл на стаята... и след това напасвай останалите елементи по тая сглобка...

 

2 вариант - равнобедрен триъгълник с 90 градуса ъгъл на който хипотенузата да ляга на тавана ( по-малко материал ще изхабиш)

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с пирамидата е яка идея, но с какъв материал?

Аз си мислех за същото приложение, само че тип - куб, за да е по-лесно реденето от него нататък ... но пак проблема ми опира до материала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.acousticgeometry.com/curve_syst...-diffusors.html

А и малко погоре над поста ти има цяла тема за това

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=16718

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@enuffZnuff ... мерси за линковете, тези дифузери честно не разбрах защо ми ги изпращаш ...

А темата я четох снощи :offtopic-001: единственото, което би отговорили на въпроса ми от тази тема е каменната вата, която в случая не е вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да лепиш един от листовете от тавана по стената и там където ти се срещат три пана си направи трапове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея за висящ трап с размери 10x10x10cm или 15x15x15cm?

Висящ - защото единия се пада над вратата от която се влиза в помещението, а другия е съседен и не искам да го правя от пода до земята.

И последно ... да не се налага да го правя от изолацията, защото са ми кът листовете :offtopic-001:

Сега като гледам ... останала ми е доста каменна вата, ще умувам как да я употребя нея и да я докарам като цвета на листовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто слагаш трапа и на вратата, ако смяташ че това ще ти окаже влияние.А иначе , в магазините за звукоизолация и магазини за тапицерски материали продават много и най-различни по цвят кичета.(ако се сещаш, за тези кичета дето ги използват при производство на мека мебел )С тях можеш спокойно да покриеш минералната вата.А от какво да ги направиш тези трапове ;)?Използвай въображението си и схеми в нета , колкото искаш.

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, много брутални неща линкваш ... :greenball: зави ми се свят докато четох ... copy/paste ако имаш нещо конкретно от тая статия предвид ... аз си загубих мисълта на 5 пъти докато се стараех да внимавам - четейки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.