Jump to content
Българският форум за музиканти

Мелодии на два гласа


Victor94

Recommended Posts

Обаче нещо не ми се получава :lol::thumbs_up::thumbdown: Не знам защо така. Уж правя всичко както ми казахте до сега, и като засвиря втория глас на комшията сигурно му идва да си забие главата в стената :X Може ли да ми дадете някакво примерче на ноти, та токувиж съм схванал как става работата.

 

Аз опитвах втория глас на "Къде е мойто либе", изпълнена от Ку-Ку Бенд, но както казах не става. Ето линка, в случай, че някой иска да види за какво става дума: http://vbox7.com/play:c2ee9ba7

Редактирано от Victor94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща първо се правят на нотен лист. Дай си нотите и ще ти сложим всякакви гласове.

 

Преди време програмирах мелодични електронни звънци. Взех си нотна тетрадка, седнах на едно пиано и наредих тоновете, после и нотите. После програмистите гледаха нотите като китайско писмо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз си падам малко слухар и по слух ги уча тия работи, но мога да се опитам да го направя на ноти.

 

П.П Намерих тука на компютъра някакви ноти на "Тиха нощ", надявам се да свършат работа като образец за втория глас.

http://prikachi.com/images/232/2655232G.gif

Редактирано от Victor94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Вяра, сега слушах аудиото, което си качила. Страхотно е! Аз попринцип не се водя към певците, но винаги ми е доставяло удоволствие и ми е било интересно всичко, свързано с пеенето. Та по твоят пример се пробвах да си направя триглас на отделна фразичка, на терца + октава над основния глас, ако не се лъжа и се получи готино. Та в този ред на мисли, благодаря за нагледния пример :)

Между другото, забелязала съм по доста от мненията ти тук във форума, че има адски много неща, които човек може да научи от теб, а и ти винаги обясняваш и даваш примери нагледно. :rolleyes:

 

Поздрави, 

Марина

Редактирано от zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Victor94, не знам докъде стигна с двугласа, ето примерно това:

silentnight.gif

А в "Къде е мойто либе" къде е проблема?

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.