Jump to content
Българският форум за музиканти

Because - Beatles


Polyphone

Recommended Posts

Бих си позволил да дам малко градивна критика - защото съм чувал някой доста добри неща от теб, но това просто нестава човек да го слуша за удоволствие. Много напряга съзнанието и то в лошия смисъл.

Ето кои са основните кусури според мен:

 

1. Китарата не е ритмична

2. темпото е прекалено бавно

3. по този начин пеенето е неприято за слушане. Много е монотонно. Няма я динамиката, интонациите, прекалено голяма атака на тоновете което го прави заваляно на места като мънкане. Някак си в стремежа си да звучите като едно - сте загубили най-важните характеристики за пеенето.

4. Микса на вокалите е доста неправилен спрямо това което се чува в оригинала. Опитали сте се да разхвърляте различните гласове в стереото, а това допълнително е увеличило хаоса. Биталягите са микснали гласовете на едно място , а после така получения резултат са направили по-обемен чрез дублиране на канала или нещо такова и леко отместване във времето и стереото + реверб някъв.

Така тяхното звучи доста по единно и стегнато от вашето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих си позволил да дам малко градивна критика - защото съм чувал някой доста добри неща от теб, но това просто нестава човек да го слуша за удоволствие. Много напряга съзнанието и то в лошия смисъл.

 

Най-напред ти благодаря, че си отделил време да анализираш записа ни! :thumbs_up:

 

Ето кои са основните кусури според мен:

 

1. Китарата не е ритмична

Мда, по-скоро свиря спънато... докато си наредя пръстите..Всъщност не съм от най-добрите китаристи! :lol:

 

 

2. темпото е прекалено бавно

 

Да, бавно е. Но защо пък "прекалено" бавно?

 

3. по този начин пеенето е неприято за слушане. Много е монотонно.

Наистина звучи монотонно, но дали е заради темпото или просто вяло пеем...?

 

Няма я динамиката, интонациите, прекалено голяма атака на тоновете което го прави заваляно на места като мънкане. Някак си в стремежа си да звучите като едно - сте загубили най-важните характеристики за пеенето.

Има нещо такова, мъчихме се да звучим спято на първо място!

 

4. Микса на вокалите е доста неправилен спрямо това което се чува в оригинала. Опитали сте се да разхвърляте различните гласове в стереото, а това допълнително е увеличило хаоса.

 

Виж, от миксове не разбирам много. Другото момче ги направи, колкото може.

 

Биталягите са микснали гласовете на едно място , а после така получения резултат са направили по-обемен чрез дублиране на канала или нещо такова и леко отместване във времето и стереото + реверб някъв.

Ние директно си го изпяхме три пъти, така че звучат три трака едно едновременно и май някакво ривърбче.

 

Така тяхното звучи доста по единно и стегнато от вашето...

Имам подозрение, че в парчето пеят само Пол и Дордж. Не мисля, че Джон и Ринго са участвали, доста сложни и подвеждащи са партиите, а те, както знаем са по солата. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подозрение, че в парчето пеят само Пол и Дордж. Не мисля, че Джон и Ринго са участвали, доста сложни и подвеждащи са партиите, а те, както знаем са по солата

Джон пее..и точно неговото липсва малко...особено на пасажите "because the world is rооaaaaaaaaaaaaaaaawnd" както ти казах точно там липсва енергия - енергия като на един прост Джо

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да се сдържа и понеже те няма в скайп а искаш критика я давам тук.

Основната причина, поради която не стават нещата е съвсем друга от по-горе изброените

Предполагам , че пеете с Косето. При тоя терцет не знам ква работа имаш в първа октава ама все натам те тегли :thumbs_up:

От това произтичат всички беди - разположението на гласовете не е ок.

Твоя фалцет не е ок. Много е безцветен и несигурен не може да се спее с другите два гласа. Трябва да го усилваш в микса след което нестабилните входовеи и фрази разклащат цялата хармония.

Очаквам да преаранжираш с партия за баритон(примерно) и се надявам ти да я пееш.

 

Чакам да минеш да се видим.

И албума искам с автограф :thumbs_up:

 

До скоро приятелю!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без претенции , че е по темата днес се сетих за този запис , и найнакрая го открих -

Джон пее "Because"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подозрение, че в парчето пеят само Пол и Дордж. Не мисля, че Джон и Ринго са участвали, доста сложни и подвеждащи са партиите, а те, както знаем са по солата

Джон пее..и точно неговото липсва малко...особено на пасажите "because the world is rооaaaaaaaaaaaaaaaawnd" както ти казах точно там липсва енергия - енергия като на един прост Джо

 

Ама вярно, че пее Джон!! Лелеее одъртявам! :)

 

Относно енергията, май си прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да се сдържа и понеже те няма в скайп а искаш критика я давам тук.

Основната причина, поради която не стават нещата е съвсем друга от по-горе изброените

Предполагам , че пеете с Косето. При тоя терцет не знам ква работа имаш в първа октава ама все натам те тегли :rocker:

Голяма тръпка е в първа октава! :)

 

От това произтичат всички беди - разположението на гласовете не е ок.

Твоя фалцет не е ок. Много е безцветен и несигурен не може да се спее с другите два гласа.

 

За безцветен - въпрос на вкус! Според мен не ми е особено красив, но чак безцветен... А несигурен какво означава?

 

Трябва да го усилваш в микса след което нестабилните входовеи и фрази разклащат цялата хармония.

 

За това съм съгласен с теб!

 

Очаквам да преаранжираш с партия за баритон(примерно) и се надявам ти да я пееш.

 

Трудна работа да се преаранжира прилично Бийтълс...

 

 

Чакам да минеш да се видим.

И албума искам с автограф :curse:

Няма проблем, братле, запазил съм ти един :lol: !

 

До скоро приятелю!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без претенции , че е по темата днес се сетих за този запис , и найнакрая го открих -

Джон пее "Because"

 

Мерси! Вече съвсем те разбрах! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.