Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да питам за бързите сола


Recommended Posts

Здравеите създадох тази тема за да ви попитам следните неща

Първо исках да ви попитам как се свирят бързите сола или по скоро техниката с която свириш нещо бързо само с лявата ръка тоест само на грифа нали се сещате ако ли не ето пример солото на Metallica – One , други сола на Kърк Xамлет или thunderstruck на AC DC и да се чува нормално а не много тихо защото като се опитам да изсвиря нещо такова дори и на усилвател се чува тихо.

 

Второ исках да разбера как се плъзка перцето отдолу нагоре ако се сещате има го при метъл песните та не ми се получава.

Аз съм още начинаещ и за това ви питам тези неща.

Не съм сигурен дали точно тук е мастото на тази тема ако не е моля да ме извините

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече атака/сила в пръстите,ще ти дойде с времето,щом си начинаещ - действай :)

едит - абе не галете китарките..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързите сола се свирят първо бавно, после по-бързо, после още по-бързо. Напредвай бавно и ще успееш.

 

Техниката н аудряне на стрината с перцето се нарича picking. В Ютюб им адоста уроци. Виж и alternate picking.

 

Твоят учител по китара, дето го хвалеше, какво мисли по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

за това ли говориш:

 

?

 

Ако си начинаещ,най-добре потърси добър учител и се зареди с желание и търпение и ще научиш как става :)

 

Поздрави,

Рахата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,аз ли съм луд,повече отколко си мислим ,или иде реч за

свириш нещо бързо само с лявата ръка тоест само на грифа
или thunderstruck на AC DC и да се чува нормално а не много тихо

,какви пикинги бе..

Специално thunderstruck се свири с много здрава буги дясна ръка,но малкия урод по концерти опъва само с лявата - атака и практика му е майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с лявата ръка това е hammer-on/pull-off/tapping, макар че под tapping по-често се разбира double hand tapping - т.е. с пръстите на двете ръце

с дясната мисля, че момчето има предвид pick scrape: http://www.5min.com/Video/How-to-Pick-Scra...uitar-304657251

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багодаря ви за информацията.

Успях да намеря само един пример за сега за това което говоря:

 

http://www.jamplay.com/guitar-lessons/full...apping-111.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами всъщност в момента не свиря с учител, защото няма възможност а свиря просто така и ми е интересно просто как става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.