Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp-ове


JustHATEme

Recommended Posts

Здр. на всички до преди седмица си мислих да си купя процесор Korg AX 5G, но разгледах musicworld.bg и намерих тези ампове http://www.musicworld.bg/bg/c_427/i_26131/...GER_VT30FX.html ..... http://www.musicworld.bg/bg/c_427/i_26132/...GER_VT50FX.html . .. http://www.musicworld.bg/bg/c_427/i_26130/...ER_VT100FX.html чета и направо не мога да повярвам че предлагат толкова много

"екстри" (ефекти ) за 300 лева dual digital FX processors with chorus/delay, chorus, flanger, delay plus separate reverb + 12'' говорител ...дали ще са качествени някои пробвал ли е такъв до сега :? Според вас струва ли си вместо процесора... и последен въпрос който ме тревожи ако някой ги е пробвал как е баса ? Благодаря на всички! :)

 

=======================================

Ако някой има други предложения нека ги сподели !

Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А процесора в какво смяташе да го включиш?

За да включиш процесор и той да звучи добре не е нужно да се пусне в китарен усилвател нали?

Все пак процесорите симулират работата на въпросните усилватели...

 

Към автора:

Избрал си комбота с различна мощност,ако си се решил да купуваш точно това взимай 100 или 50.Така поне ще имаш обхват и може да си позволиш да го използваш и за репетиция да кажем без да му изпържваш говорителя.

До колкото видях и прочетох това нещо няма дисторшан.

Ти всъщност с каква материална база разполагаш и какво свириш?

Защото при по тежките стилове посочените ефекти в характеристиките на комбото няма да ти вършат много работа.

Иначе като цена и качество мисля,че марката си заслужава.

Позамисли се дали да не си купиш някакъв процесор,защото май имаш някакво кубе :)

За 300 лв може да си намериш бос гт-6,а за 400 гт-8.Това са наистина класни машинки и не вярвам да ги смениш скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така си е но искам 1во амп-добър свиря ТЕЖКА МУЗИКА и предполагам че с 1 качествено камионче ще стане работа как мислите :? Това за процесорите е така но ... но... искам нещо повече от 10w макар че за в къщи да достатачни :) :)

Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ценовия клас мога да ти дам съвет да огледаш марката bugera.Това всъщност е пак BEHRINGER!

В същия сайт на динакорд предлагат и бугера.Търси моделите V22 и BC15.Това са изцяло лампови кубето около 15вата...

Имат добър крънч канал и мисля че с едно камионче в лупа(ако имат такъв) ще звучиш в пъти повече от какво и да било друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да включиш процесор и той да звучи добре не е нужно да се пусне в китарен усилвател нали?

Все пак процесорите симулират работата на въпросните усилватели...

 

Не е нужно, но е желателно. Амп симулациите на ниският клас процесори са доста посредствени и от опит казвам, че е най-готино да се комбинира амп симулация с истински амп, получават се много готини бленди.

 

 

 

Иначе като цена и качество мисля,че марката си заслужава.

 

Честен ли си... Беринджър си заслужава само ако ти го подарят, но и тогава не е сигурно.

 

Към автора - кажи най-добре колко пари смяташ да отделиш и само вкъщи ли мислиш да свириш.

Редактирано от muzicantini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300 лева и не мисля да свиря само в къщи ! Просто пояснявах че 10w са достатачни за домашни условия !И все пак не се знае колко ще сабера след 20ти дек (след РД-то на 17ти но около 300 с моите спестявания в момента не са малко пари за 16 годишен поне за мен не са !)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме кефи http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=3695 но едва ли ще събера толкова а и тази надценка на тази страница не ме кефи нещо ... Затова даваите предложения за амп на ниска цена и да е за тежка музика ! благодаря на всички помогнали до сега явно Бехрингера няма да ми свърши работа а направих темата да знам какво искам а не да решавам предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То има бая време до тогава но благодаря за предложението. Ще огледам просто искам да харесам нещо на тази цена което да е по мой вкус и като намеря парите направо да го поръчам БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ПОМОГНАЛИ ДО МОМЕНТА !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^това звучи като: работата е гадна,но продължителна,почивка нема,за плащане по-другия месец ;)

Все пак процесорите симулират работата
Скиваш ли булгаристан от симулиране на работа на какво дередже е?

Най големия ташак е да се опитваш да се самоизлъжеш,че някакъв дигитал ще ти изкара натуралния саунд/звук,чеснто казано не мисля,че някой свирил с хубав усилвател ще се занимава с това - има атенюатори.

абе то в кухнята на слушалки добре звучи,ако се търси това - да живей процесор.. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега колкото и да плюеш(м) процесорите, не може да се отрече, че по отношение на начинаещият потребител, те са голям +. За начинаещ е по-добре според мен да започне с някакъв процесор (да не е много калпав), включен към нещо, което не е Беринджър. ;) С помощта на разните там симулацийки и прочие да се ориентира човекът какво иска и как да звучи и с помощта на някои допълнителни насоки/проби/слушане на семпли да си купи истински амп.

 

 

Този Епифон С10 е под всякаква критика, това е от Класа на Фендер Ф15 май. Може да си вземеш процесор и да караш на слушалки (колонки) като за начало, ако пък има някъде пулт, може директно да го включиш и като посъбереш още пари да си вземеш амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то е ясно кое е най-добре,но нали се сещаш,че момчето има 300 лв.

За тия парички не може да си позволиш нито оригинално нито DIY ;)

Всичко е един компромисен вариант според джоба и това е!

Човека има 300 лв и избира берингер щото са евтини.Не може да си позволи да свири на меса или сло.

Опа тук вече темата насмърдява малко :punk_guitar:

Автора си търси кубе,аз му предложих евтино лампово ама той неще.

Айде давайте вие сега :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.