Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво използвате за чистене на чинелите?


Recommended Posts

Аз за момента съм на плюнка и пръст, но не е много ефективно, а освен тва се обезводнявам и става бавно.

 

Вие с кво си чистите чинелете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно препаратче,казва се Sano Multi Metal Cleaner предназначено е за хромирани повърхности,неръждаема стомана,мед,никел,бронз и месинг.Вносител е Е.Т. ИЗИ-Исак Аронов" от софия,тел.945 00 00 (не е реклама,чета етикета<_<)Не окислява металите и не съдържа абразиви така че е абсолютно безопасно.Мажеш с него,чакаш 5 мин.,после с парцалче или гъба търкаш,после плакнеш с вода и подсушаваш хубаво с чиста суха кърпа.Цената му е 4.50 лв и е много трайно,една опаковка я ползвам вече година и половина.Особено ако чинелите ви са с brilliant finish това ги прави на огледало.Айде успех в чистенето :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам на всеки,който иска да си запази чисти чинелите си,просто да използва ръкавици като ги нарежда и като ги прибира ,избягва се зелената,добре позната страна на нещата. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EEEEEEEE сега, грубо е със пилата и шкурката! Навремето и аз тровите ги хвърлях по стената за да им падне утайката, ама сериозен чинел таквози отношение не търпи! :P:D:P:):D:D :killyou: :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За скъпите модели чинели не знам, аз лично не бих ги докоснал с абразив, ама си спомням, че навремето като свирехме в даскало на един грохнал комплект Amati, нашият тъпанар чистеше чинелите с полирпаста и вълнен парцал. Полирпастата се купува от магазин за автобояджилък.

Може да пробвате и с паста за зъби - по-щадяща е от полирпастата и върши същата работа.

Това не е шега, пробвайте с "Поморин". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз лично с онази универсалната смазка WV-40 или нещо от сорта, тя е за електроника но чисти адски много,лесно се отсранява и чинели блестят накрая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза за духачите, се сетих, че покойният Иван Славков (не Батето, става дума за търновски учител по музика) правеше някакви химии в едни шишета и ги държеше да киснат в нафта или нещо подобно за по една година.

Получаваше се някаква жестока полир паста, с която духачите в училищния оркестър си лъскаха тръбите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.