Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Честно казано в България съм виждал само веднъж и то неделя на наградите на ММ,където оборотният барабанист свиреше с Греч,но не го знам кой е да го разпитаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gretsch нямат вносител за барабани в България,най близкия дилър е в Белград.Имат представител за китари и това е Music Shop Filibe собственост на Ванко Филибето.Пробвах в САЩ един комплект Греч и останах много доволен,наистина звучаха убийствено.Мисля че точно за Catalina Birch ставаше дума.Това е от средните серии на фирмата които се произвеждат някъде в южна Азия (Малайзия или Тайван не помня).Топ-сериите са USA Custom,USA Maple и Signature. Типичното за Греч е че правят барабаните си по стандарти от 50-те и 60-те години,когато са били световен лидер в това производство,дори използват същите машини от стария си завод.Всичките им барабани за с 35 градуса bearing edge,което дава повече топлина на звука. От вътрешната страна са боядисани с някаква специална сребристо сива боя патентована от тях , която запечатва по някакъв начин дървото отвътре и така подобрява звука.Стандартната железария с която идват всички барабани на Греч е Gibraltar (тъй като и двете фирми са собственост на KAMAN MUSIC Co) така че е стабилна,тази марка е позната на доста барабанисти.В момента Греч се използва и рекламира от барабанисти като Harvey Mason,Vinnie Colaiuta i Phil Collins.Aко идете на сайта им http://www.gretschdrums.com/ ще можете да научите повечко за продуктите им,а ако пишете на мейла им за съпорт и сте късметлии като мен може да получите и каталог :D

 

Според мен наистина си заслужават тези барабани и ако имате вузможност да си ги купите не се колебайте,особено за сериите споменати в този пост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е една от първите марки -производители на барабани.почнали са първоначално с барабанчета(някой да ме поправи ако греша)пройзвеждат и китари.

 

Каталина бърч има с механика Гибралтар,но са малко по-скъпи от другите сетове

 

това е една от най яките марки! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Gretsch нямат вносител за барабани в България,най близкия дилър е в Белград.Имат представител за китари и това е Music Shop Filibe собственост на Ванко Филибето.Пробвах в САЩ един комплект Греч и останах много доволен,наистина звучаха убийствено.Мисля че точно за Catalina Birch ставаше дума.Това е от средните серии на фирмата които се произвеждат някъде в южна Азия (Малайзия или Тайван не помня).Топ-сериите са USA Custom,USA Maple и Signature. Типичното за Греч е че правят барабаните си по стандарти от 50-те и 60-те години,когато са били световен лидер в това производство,дори използват същите машини от стария си завод.Всичките им барабани за с 35 градуса bearing edge,което дава повече топлина на звука. От вътрешната страна са боядисани с някаква специална сребристо сива боя патентована от тях , която запечатва по някакъв начин дървото отвътре и така подобрява звука.Стандартната железария с която идват всички барабани на Греч е Gibraltar (тъй като и двете фирми са собственост на KAMAN MUSIC Co) така че е стабилна,тази марка е позната на доста барабанисти.В момента Греч се използва и рекламира от барабанисти като Harvey Mason,Vinnie Colaiuta i Phil Collins.Aко идете на сайта им http://www.gretschdrums.com/ ще можете да научите повечко за продуктите им,а ако пишете на мейла им за съпорт и сте късметлии като мен може да получите и каталог :D

 

Според мен наистина си заслужават тези барабани и ако имате вузможност да си ги купите не се колебайте,особено за сериите споменати в този пост

не знам кво имат и кво немат оба4е в магазина русинов има гре4 става въпрос за барабани

Редактирано от tokijica
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Catalina birch се продава при филибето ама по каталог. Цената е горе долу колкото тази на Yamaha stage custom: 945 Euro без хардуер! Интересно ми е дали се явява по-добър избор? :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе по-яко ще е сигурно...ама знаеш ли колко кинти трябва да набиеш после за хардуер. Хардуер Stagg не става...казвам го от личен опит, просто всичко що е Stagg се чупи :D поне при мен е така. А и представяш ли си Gretsch със хардуер Stagg ;););) Затова ще трябва да си купиш як хардуер, което в най евтиният вариант означава пак YAMAHA= около 180 кинта на стойка за чинел(мисля че минимума е три стойки) после стойка за барабанче, ми педал, ми фус машина...бе доста скъпо ще ти излезе тоя вариант :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси! Аз първоначално ще си ползвам аматските джаджи, пък по-нататък може секънд хенд да си събирам маркови неща :virtuoz: . Затова питах за камко-то щот имам едно и мноо ме кефи и бих си взел едно за резерва! :)

Иначе на Стаг имам едно дейре и е здраво ,а доста бой е изяло :twisted:

Редактирано от counternative
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.