Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара към Pc - проблем


ge6a93

Recommended Posts

Здравейте, свързвам китарата към PC-то и свиря, но звукът ми излиза само от едната тонколона. Това проблем ли е или попринцип така става?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да използваш моно преходник (ако има една "лентичка" на върха на преходника значи трябва да го смениш с стерео преходин )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, нормално е. Китарата ти е моно, както и кабелът, съответно няма как да имаш стерео.

 

колегата с 4те колони чува от всички едно и също най-вероятно, т.е. пак му е моно (или не са му нагласени на предни/задни/леви/десни)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами попринцип си взех и моно и стерео преходници, в момента съм с моно. Като свиря без ефекти (чист звук) се чува само на едната, ама когато пусна Guitar FX Box 2.6 програмата се чува и на двете колонки. Аз пускам overdrive ефекта и се чува. Не знам защо се получава така, но все пак ми работи с ефекта когато съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да Ви питам аз нещо друго.... Когато си ръгна китарката в Лап топа звук не се изкарва от нито една от колоните. Когато записвам обаче се записва както си трябва. Просто докато свиря не излиза нищо през колоните. Рових си из всички настройки в Control Panel и нищо - направо съм полудял. Цъквам даже и долу на колконката което е същото де ама и там не е ! Ако някой е имал същия проблем да каже как се разрешава. Благодаря :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами попринцип си взех и моно и стерео преходници, в момента съм с моно. Като свиря без ефекти (чист звук) се чува само на едната, ама когато пусна Guitar FX Box 2.6 програмата се чува и на двете колонки. Аз пускам overdrive ефекта и се чува. Не знам защо се получава така, но все пак ми работи с ефекта когато съм.

 

Защото, както казах вече китарата ти е моно и няма значеие стерео преходник ли имаш или не, звука, който влиза е моно. Когато използваш програми като Guitar FX Box или някакви VST-та (Вандал, TH1 Overloud и подобни), те взимат моно сигнала и или го дублират или, ако сложиш ефекти като дилей, го правят стерео (дилея реално създава усещането за стереозвук). Ако свириш обаче чисто, китарата ще си е в единия канал, най-често левия. Един от начините да го направиш да се чува и на двата канала е, като си купиш един стеро жак и го запоиш на края на кабела, който влиза в компютъра, като свържеш двата пина на стерео каналите в едно, така че да отива един и същи сигнал и в двата. След това пъхаш в стереопреходник и ще се чува и от двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.