Jump to content
Българският форум за музиканти

Fretless Guitar?


Redefine

Recommended Posts

:godbless: Ей т'ва вече ако не е изродщина! :godbless: Доста неудобно ми се струва. Пък и вида не е кой знае к'во. Даже е гнусна. :happy: Обаче колко ме е яд че пропуснах Сатриани и Вай! много много!! Така е, младите хора са прецакани!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаааааааа тоя 'изрод' Вай той сърцевидната не я ли подари след турнето на някй щастливец с билет от концерт. май нещо щеше да има томбола. а иначе аз го имам тоя концерт с малмстин мдааааа там си семплира няква подложка и свирИ интересни нещица, но такава китарка както се казва по-горе е с мн ограничено и специфично приложение.

 

аз влагам положителна конотация в думата изрод що се отнася до китаристи. да не си помислите нещо лошо, напротив :godbless::godbless::godbless::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

мда видях линка .. а ето за това говорим на практика :

 

http://www.vigierguitars.com/GCatalog/Gve6f.htm

 

:guitar: :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

това клипче с арабеските импровизации не беше нещо особено... виж турците например имат убийствени неща.. ако се разтърсиш малко ще намериш - там е истината за фретлеса (и в персийската, оп, иранската музика, и в индийската и пакистанската и монголската също... и изобщо източната музика... много широко понятие...)

 

а иначе ето какъв опит имам аз:

 

учил съм фретлес с един от най-големите фюжън китаристи - Дейв Фюзински

 

ето 1то видео което излиза в ютюб : http://www.youtube.com/watch?v=rXksfL1BOLc

 

 

навремето имах една кухарка на която и бях махнал прагчетата, сега нямам фретлес :D

 

в училище ми дадоха една фретлес китара за един семестър та можех да свиря на нея. после си я взеха гадовете...

 

общо взето се свиква и е много готино, но аз реших да не дълбая натам, защото 1во не мога да си позволя още една китара и 2ро аз свиря със слайд и това горе долу ми стига... освен това е гот от време на време да ползваш и прагчетата, дори когато свириш със слайд ;)

 

а друга причина да не се задълбавам, е че започнах да вкарвам прекалено много кючек във всичко което свиря, а там, в кючеците има по-добри от мен и, и им идва отвътре и не ми е цел да дръпвам пред тях - нека дишат ;)

 

иначе докато учех с Дейв свирих на един концерт едно индийско парче, на което му бях извадил солото, което в оригинала е с фретлес.. хората се изкефиха, щото през останалата част на парчето свирех на кухарка в модален строй с много тапинг и т.н. и изведнъж идва солото с фретлеса и глей какво става...

 

 

абе китарата е най-големия купон ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една от съседните теми дойде реч за Майонезените китари, от които тази ми се струва, ама съвсем фретлес... :)

 

Попаднах и на

, две интересни клипчета в тубата, извинете ако ги има по - горе. На втората китарата не се вижда хубаво, ама не звучи като да е стандартна... :)

 

Хм, интересно, но малко ограничено като приложение... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее, комбинация от е-боу и фретлес :) . Мен и е-боуа ми стига за да се почувствам психопат обикновено... Тоя тип ме кефи адски !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Също така трябва да чуете и един "чичко" французин :) - Silvain Luc (Силвен Люк). За тези които не го познават, той свири Godin акустична фретлес китара на много парчета в албумите си. Невероятен китарист! Бях му и на концерта в България, просто...

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.