Jump to content
Българският форум за музиканти

Хеви Метъл Комплект


Recommended Posts

Ами искам като цяло да попитам за комплект с който ще се свири хеви (или по скоро траш) метъл какви точно трябва да бъдат барабаните а именно:

1.Касата-размер и тип кожа. И дали да взема две каси или да карам с кардан?

2.Томовете-колко на брой,размер и кожа.

3.Флор томове-брой,размер и кожа

3.Соло барабанче - размер материал(на самия барабан) и кожа

4.Чинели-видове(брой) материал размер и ако имате други препоръки добре.

5.Това не е толкова до комплекта но какви палки ще бъдат най добри. Знам ,че колкото може по тежки и големи ама с материал и форма не съм наясно, пък и по тази логика защото не взема две железа по 1 кило и да бия по барабаните (не става нали :) )

Редактирано от toxic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специални барабани на които пише траш.Тях ще търсиш и внимавай да не се объркаш да вземеш някои за поп музика,че незнам как ще се оправяш после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специални барабани на които пише траш.Тях ще търсиш и внимавай да не се объркаш да вземеш някои за поп музика,че незнам как ще се оправяш после.

:cheers2:

Редактирано от soulfly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZOMG :cheers2:

 

Колега, като цяло няма голямо значение, но за по-тежка музика аз лично бих предпочел дълбоки Tомове ( 8x8,10x10,11x12,12x13,13x14,14x15,16x18) строени ниско.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Drum_kit

 

GLHF!

:hooray:

Редактирано от 6taigata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специални барабани на които пише траш.Тях ще търсиш и внимавай да не се объркаш да вземеш някои за поп музика,че незнам как ще се оправяш после.

:(:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе за хеви аз ти препоръчвам:

2 каси, 22 инчови

2 том тома - 10 и 12

2 флор тома - 14 и 16

1 соло барабанче

2 фуса - единич винаги затворен

4 краша

2 китаеца

това е ако имаш пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 ФУСА ГЕНИАЛНО.

Сериозно много по лесно е да си биеш по касите без да се интересуваш за фуса мислил съм го ама никога не съм мислил че като го види някой няма да се хили :).

Иначе като цяло ти ми помагаш доста с другите неща, предполагам 4 краша трябва да са различни по размер но сигурно не и материал (нещо като томовете нали?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Daniel Zimmermann на концерта си с Gamma ray миналата година излезна с 3 фус-а... два отляво,съответно отворен за работа с крак когато не ползва втората каса и затворен който си беше на фус машина и един от дясно който си беше затворен постоянно,така му е удобно на човека..

общо зето-както ти е удобно и с каквото и както поискаш си свири...

Поздрави на Коко Енев за неговия коментар-така се прави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе въпрос на предпочитание е. няма толкова голяма вариация в размерите на чинелите, но дебелината и техниката на изработка придават на всеки чинел собствен звук. пробвай, харесай си, спокойно може в един такъв разширен комплект да караш и само с 2 краша или с 1 в обикновен сет. иначе откъм чинели - сплашът също е полезен за тая музика, гонг можеш да добавиш според вкуса си (има някои доста малки с изненадващо нисък и плътен тон). а затвореният фус направо може да се стегне на обикновена стойка вместо на фусмашина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз знам че най добрият номер е да отида в магазина и да изпробваш всеки чинел и барабан.

Ето гадното в моя град няма такива магазини и няма учители които да питам за нещо, има само частен учител но той е за по напреднали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 20-25 години "double kit" барабанистите използват втори комплект фус, както и дублиране на чинели в различни места на дръм сета, с цел печелене на ценно време.Не знам кое е странното тук.

За размера на бас касите, щом ще свириш траш метъл, по-скоро търси средни, а не големи каси.

 

Аз съм китарист и знам тези неща, странно е че барабанист задава такива въпроси.

 

Не се сърди.Успех. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря от скоро и не ги разбирам не съм говорил с барабанисти на "живо" защото в нашия град няма но ти предполагам си работил с доста хора и си го научил добре всичко.

Това че знаеш за барабани а не си барабанист говори само добре за теб.

Споко не се сърдя де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом свириш отскоро, а и сигурно нямаш средства - обикновен кит с 1 краш, 1 райд, 2, а дори и само 1 алт (том-том) и 1 тимпан (флор том), както и основните каса, фус и барабанче, ще ти свърши работа. вече като просвириш на едно по-високо ниво, ще си изградиш критерии, ще можеш да знаеш какво искаш и ще започнеш да добавяш и заменяш според необходимостите си. (макар че ще се изправиш пред дилемата "кое първо"...) ще си сложиш и затворен фус, и чинели

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.