Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-скъпата китара


DaftFunk

Recommended Posts

Реших че е интересно за аудиторията и докато се рових из сайта на Martin ми хрумна. Дано да няма постната такава тема и преди. :cheers:

Значи под на-скъпата имам предвид - НЕ аукционна или притежавана от някой. Тоест произведена е и се продава / обикновено в лимитид едишън /

 

 

Моят Избор е

 

Martin D-100 Deluxe ( няма да ви кажа колко струва защото няма да ми повярвате. Тоест 6 цифрено число е.

 

А именно : D-100%20Deluxe_f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поуствайте предложенията си / и стойността / пък дано да открием и по-скъпа от тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ебаси цената, ква е тая китара? Какво я прави толкова скъпа? бтв намерих я в 1 сайт с 20 000 долара отстъпка, само за 80 К, направо без пари, мисля да си я взема. :green:

Редактирано от VOSTOK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси цената, ква е тая китара? Какво я прави толкова скъпа? бтв намерих я в 1 сайт с 20 000 долара отстъпка, само за 80 К, направо без пари, мисля да си я взема.

Аахахаха кво му плащаш!

 

Значи китарите Мартин ги прави скъпи първо името...( под името има едно надписче ----- "Est. 1833" ако ми следиш мисълта.

просто щампата "Мартин" на етикета и второ качеството ( доказвало се за повече от 150 години вече )

Тази специално я прави скъпа идеята на "производителя" да демонстрира колко скъп може да е един Мартин.. не че има някви по-особени качества от някоя от 10 -на хиляди например. Просто са нафрашкали доста скъпи материали и всичко е рисувано по нея. ( отнело е известно време ) И сигурно дървесината е съхнала 100-на години преди да я използват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Предполагам, тая китара е от слонова кост и злато с титаниево-платинени струни. :):):)

Редактирано от Rising_Force
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.themomi.org/museum/articles/more/10expensive.html

 

Топ 10 в света. По цена.

 

Показателен е факта, че Мартин държат 5 от 10-те позиции... Не че нещо ама тия китари се купуват само заради цената им...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
http://www.themomi.org/museum/articles/more/10expensive.html

 

Топ 10 в света. По цена.

 

Показателен е факта, че Мартин държат 5 от 10-те позиции... Не че нещо ама тия китари се купуват само заради цената им...

Е да флиск само че тънката разлика между Мартин А-100 ( за 100 бона ) и Fender Broadcaster Prototype е че Прототайп-а е аукционна китара. Не знам дали долавяте разликата между антикварна китара и такава която е чисто нова произвежда се в момента и можете да си я закупите без да наддавате в някой Английски аукцион.

А другите китари в тоя топ тен са произведени преди поне 50 години. и от тогасва са колекционерски артефакти. :P

 

Тва е ;-)

Просто малко уточнение щото не си ме чел внимателно. Даже съм написал "НЕ- аукционна" с голямо НЕ! за слепи ;-)

 

П.С. Все пак тоя чарт дето си постнал е полезен. :ph34r:

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше показал един очукан фендер :pray: Е ако става въпрос за реликвена стойност, мисля, че тва бие рекордите :beer:

 

Most Valuable Guitar

Eric Clapton's (UK) 'Blackie' Fender Stratocaster guitar sold for $959,500 (£528,976), to US chain The Guitar Centre at Christie's in New York, USA on June 24, 2004.

 

Туй е от рекордите на гинес

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше показал един очукан фендер :D Е ако става въпрос за реликвена стойност, мисля, че тва бие рекордите :D

 

Most Valuable Guitar

Eric Clapton's (UK) 'Blackie' Fender Stratocaster guitar sold for $959,500 (£528,976), to US chain The Guitar Centre at Christie's in New York, USA on June 24, 2004.

 

Туй е от рекордите на гинес

ХАХ! That's a huge piece to swallow.Представям си колко ше струва при едни по-тазлични обстоятелства ;-) сещате се.. какви да не говоря такива неща Да е жив и здрав човека. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.rhsdesign.com/celebrityreplicas/blackie.htm клик в/у картинката за да се види в гръб хаха :lol: сигурно като й правят "signature" копие, копират дори олющената боя
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.rhsdesign.com/celebrityreplicas/blackie.htm клик в/у картинката за да се види в гръб хаха :lol: сигурно като й правят "signature" копие, копират дори олющената боя

Йеах боята е в оригинал олющена на сигничър копията. Както джаз бас-а на Джако Пасториус - олющен точно като оригиналът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.