Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте схема на преамп- лампов


Recommended Posts

Здравейте на всички във форума. Имам един Fender Superchamp XD с който си свиря в къщи и

ми се върти в главата следната идея : да разкача ламповата част от предусилвателната като ги изведа на букси. Така да мога да го ползвам в оригинален вид или с външен лампов предусилвател.

Та въпросът ми е:

- някой правил ли е нещо подобно,

- препоръчайте ми схема на лампов предусилвател. Да има поне 2 входа и някакъв драйв. Свиря по-леки неща - до хард рок.

Изобщо всякакви съвети по въпроса са добре дошли .

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може.В момента ремонтирам един такъв, който е с този мод.Но ако ме питате, недейте, защото качеството на платката и спойките е лошо(яко китайско) и при всяка интервенция си рискувате нова повреда, това естествено ако не попрезапоите половината платка....

Инче за преамп - лесен и универсален, просто класика в жанра - Сло!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще го правиш ти или някой познат - Сло ... Ако ще купуваш -

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=36627&hl=

 

има уникален звук ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеее, bir4o, браво, че ме подсети да прегледам тази стара тема и да се накефя... Особено на killer с Valvesterix -

http://www.vbox7.com/play:11d370f8

:D:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам ли ще го правиш и имаш ли опит?SLO не е за начинаещи,а и до колкото разбирам не ти трябва толкова много драйв.

JCM800 преампа е сравнително прост,с някои модификации мисля,че ще отговори на изискванията ти.

Виж в www.AX84.com преампа на Hi-Octane.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам ще го правя. Опит имам - произвеждам едни електронни изделия по поръчка.

Опит с лампи също имам ,макар и за по-високи честоти и мощности.

Освен това имам лампите а и други части всякакви.

А има и друго - преди време си купих ефект на съфорумец - доста хвален.

Ефекта наистина звучи чудесно, но наложи се да го отворя и бях доста разочарован.

Изработката беше добра ако го правиш за себе си ама за продан.....

Така че ще си поиграя сам.

 

ПП. За SLO - имате предвид предусилвателната част на SLO 100 примерно или има друга схема само на предусилвател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- някой правил ли е нещо подобно,

Много хора са правили нещо подобно и много по-сложни неща

- препоръчайте ми схема на лампов предусилвател. Да има поне 2 входа и някакъв драйв. Свиря по-леки неща - до хард рок.

Въпросът е необхватен. Светът е препълнен с подобни неща и изборът на едно или друго решение зависи от изискванията и възможностите на питащия.

Всяко предложение несъобразено (а и няма как да е съобразено, защото не е известно какво е в главата на питащия) със идеите на питащия, са обречени на провал и само ще се получи набъбване на темата със безмислени постове.

 

Има едно противоречие, което ме притеснява. А то е следното. Ако някой МОЖЕ да се справи самостоятелно с конструирането, механиката, изработването, настройката и т.н. на едно радиотехническо изделие, то ще може и сам да си намери каквото му трябва. Литература, интернет...бол! Това обаче не се случва, и веднага изниква въпросът - щом не може да вземе самостоятелно решение и да си намери каквото трябва, как ще се справи със самия процес на създаване. Даже не става въпрос само за знания (което пак е неясно), а и на практически опит, набор от апаратура, инструменти и т.н. ?

Изработката на такова устройство има своите особености и тънкости, които не могат да се осветлят във един форум.

Не съм против Направи си сам, в никакъв случай! Непрекъснато съм консултант на доста напреднали хора, които ме ползват като Google, та съм наясно и с обратната страна на медала. Именно това ме изпълва със съмнения за позитивния изход. Дано този случай да е различен от досегашните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП. За SLO - имате предвид предусилвателната част на SLO 100 примерно или има друга схема само на предусилвател?

 

Има - да живеят братушките...

 

http://www.guitarplayer.ru/forum/index.php?topic=93586.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.