Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Me 50


TranspereNT

Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ, имам проблем с моя BOSS ME 50 !!

настройвам го за метал и когато увелича noise surppresora се чува странен шум когато заглуша струнаили изведнъж спря звука с ръката. Чува се нещо като буботене за много кратко и e много дразнещо. свириx на живо и когато изсвирих заглушени тонове китарата звучеше много зле. опитах много настройки или може би е от апаратурата защото свиря в пулт a не в кубе !

 

ПОМОГНЕТЕ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното в случая е че питащият е пуснал въпросния "проблемен" процесор за продажба.

 

Доколкото знам, BOSS ME 50 няма вградени спийкър симулации, т.е. е предназначен е за свързване към китарен усилвател а не към пулта.

Това може да е причина за кофтия звук, който си получил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното в случая е че питащият е пуснал въпросния "проблемен" процесор за продажба.

 

Доколкото знам, BOSS ME 50 няма вградени спийкър симулации, т.е. е предназначен е за свързване към китарен усилвател а не към пулта.

Това може да е причина за кофтия звук, който си получил.

 

 

Пуснал съм го за продажба защото аз съм начинаещ и вообще незнам как да си го настроя и искам нянанъв процесор в който сичко да си е направено... BOSS ME 50 не е проблемен Сигурен съм че секи BOSS ME 50 e така, просто питам някой ако има такъв да ми помогне как да го настроя, но така или иначе съм го пуснал за продан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Както виждаш съм написал "проблемен" в кавички, т.е. процесора си е О.К. и че проблема е че не можеш да си го настроиш.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново - пусни семпъл, има шум и шум - един на едно вика брум, шум, съскане, микрофония, пращене, пищене и т.н. Да разказваш няма смисъл, едно семпълче ще свърши страхотна работа, ако искаш да ти се помогне. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ, имам проблем с моя BOSS ME 50 !!

настройвам го за метал и когато увелича noise surppresora се чува странен шум когато заглуша струнаили изведнъж спря звука с ръката. Чува се нещо като буботене за много кратко и e много дразнещо. свириx на живо и когато изсвирих заглушени тонове китарата звучеше много зле. опитах много настройки или може би е от апаратурата защото свиря в пулт a не в кубе !

 

ПОМОГНЕТЕ :hysterical:

 

Поиграй си с настройките на Noise Suppressor ефекта. Аз съм с BOSS GT-8 и като не беше бутнат гейта и при мен имаше подобни явления. Задай му по-рязко отпушване Release Time = 0 (по памет, не ми е под ръка). Ти променяш само нивото на отпушване, но не и времето за реакция. Двете се барват поотделно. Поне при GT-8 е така, надявам се и при ME-50 да е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.