Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer Gm-212 V-tone


Recommended Posts

Ако свириш у вас Берингера с процесор е много добър вариант според мен.За репетиции също става, но за концерти се съмнявам. От друга страна все пак това е амп със 120 вата мощност , така че може и да прилича на нещо и за живо свирене.

Това е от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мисля да си го ползвам за репетицийки и за дрънкане през свободното време :angry: Някой каза че има закъснение при смяната не ефектите което не ме кефи никак, но пак казвам, че не е задалжително да е с процецор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не сьм фен на Берингер

причината -

1 вьрпосните усилватели с процесори -са много добри за свирене вкьщи

защото вадят хаифаджйски звук и имат процесорче с 100на бленди

КОГАТО ОБАЧЕ отидеш на живо свирене с барабанист и басит - и звука им потьва

направи разлика с маршал - той не звучи толкова приятно когато си вкьщи

но пьк идеално си пасва с другите интрументи - на живо

2 отскапания берингер процесор - идва закьснение от секунда!!!! при превключване между клийн и драйв - което е отчайващо

3 веднага след като изтече гаранцията нещо се скапва и после в сервиза на динакорд ти режат главата - само един транзистор за смяна струва 50 лв!!

 

тук Ефто и останалите техници няма да ти помогнат защото частите са специални берингерски - нямат аналог и платката е спойка вьлна - тоест няма хомемейд оправяне!!

 

 

Дето онзи казал на жена си когато я оправил за 20 лв - жена ефтиното си е ефтино! ( продьлжавам да ходя по скьпи курви)

за този модел може и да са доизкусурили нещо - но за ултрарок,блудевил - това важи в пьлна сила

така че - watch out!

Тони, първо си в грешка за латенцията- оправя се точно с едно копченце, а закъснението е подробно обяснено в книжката и иде ако процесора е нагласен да чака МИДИ команди при смяната. Второ- можеш да НЕ ползваш процесора- аз го ползвам за EQ и не мисля, че омазнява звука и абе... доста добре си избива :)

 

И трето- преклон, че го сравняваш с маршал :D С удоволствие бих го трампил с теб за някой маршал със същите спецификации, но ме съмнява да се навиеш, нали :cheers:

 

И едно контравъпросче- свирил ли си някога на него? Да кажеш, че става за "домашно" свирене е просто смешно като говорим за 120W кубе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз както казах съм имал ултрарок и съм свирил с блу девъл

Както казва Росен- детзоне - положинието с тях е точно такова(тия два модела за свирене на живо не стават - гаранция - за свирене вкъщи са ок)

и латенцията при тези два модела е точно както казвам и не може да се избегне

AFTER-THE-RAIN -не знам от кой град си - затова

Маршал имат представителство чак в благоевград

за софия _берингера може да се пробва в Динакорд

но моя съвет е мини преди това в xxxx и пробвай Фендер кубетата

например ФМ212 - то е подобно на този берингер

даже ги има по Технополисите из страната цена 599 лв ( май )

а за 500лв - ФМ112 - версия само с един говорител

така че моята препоръка вземи си Маршал или Фендер

като преди това си изясни кой от двата звука харесваш повече!!

( мен лично ме кефят и двата - но познавам доста китаристи които са се разделили - едните харесват само маршал - другите фендер)

 

все пак ако искаш да си различен след обстойна проба си вземи берингер

но си и задай въпроса -КОЙ СВЕТОВНО ИЗВЕСТНИ КИТАРИСТИ ползват тихните усилватели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз както казах съм имал ултрарок и съм свирил с блу девъл

Както казва Росен- детзоне - положинието с тях е точно такова(тия два модела за свирене на живо не стават - гаранция - за свирене вкъщи са ок)

и латенцията при тези два модела е точно както казвам и не може да се избегне

AFTER-THE-RAIN -не знам от кой град си - затова

Маршал имат представителство чак в благоевград

за софия _берингера може да се пробва в Динакорд

но моя съвет е мини преди това в xxxx и пробвай Фендер кубетата

например ФМ212 - то е подобно на този берингер

даже ги има по Технополисите из страната цена 599 лв ( май )

а за 500лв - ФМ112 - версия само с един говорител

така че моята препоръка вземи си Маршал или Фендер

като преди това си изясни кой от двата звука харесваш повече!!

( мен лично ме кефят и двата - но познавам доста китаристи които са се разделили - едните харесват само маршал - другите фендер)

 

все пак ако искаш да си различен след обстойна проба си вземи берингер

но си и задай въпроса -КОЙ СВЕТОВНО ИЗВЕСТНИ КИТАРИСТИ ползват тихните усилватели

Благодаря ти за съвета.Ако имаше в Габрово магазини в които да продават такъв тип стока(китари,кубета.....и т.н.) нямаше да я има тази тема.Представи си само как ходя из БГ да пробвам кубета,шефа ми е доволен че ме няма на работа(глупости).Единствено, както казах вече, разчитам на това какво ще видя тук във форумчето.А пък свтовноизвестните китаристи да си свирят с каквото си искат.Няма да правя кариера със свирене(за съжаление)Това просто е хоби ли не знам как да го кажа :think: Относно цената съм решил да не давам повече от 450 500 кинта. Към марката също нямам притенции не робувам на марка.Но определено Берингерчето е доста добро не знам какво не му харесвате. Щом може да се регулира латенцията.......... а това че винаги ще има по добро и от най доброто......................няма какво да кажа въпрос на вкус, гледна точка или там както се казва............. Иначе много благодаря за инфото даже и малко разколебаващо ме :):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Виждайки, че не можете да се отскубнете от варианта Behringer, пък и в подкрепа на казаното от TONY - ще се изкажа и аз:

 

Свиря със Fender FM212R (100W) и съм имал възможността да го сравня със аналогичните беринджърски продукти. Уверено твърдя, че FM212-ката има далеч по-пробивен и мощен натиск от беринджър. На чистия канал вади учудващо приятен Punch като за транзисторно кубе. На овърдрайв канала може да постигнеш звук в обхвата от лек рокаджииски драйв до масивен и плътен кривоч подходящ и за най-екстремни стилове (на третия канал - "More Drive). Самото качество на драйва е впечатляващо, това бе първото което ме изуми в този усилвател.

Имаш стаднартните EQ - корекции, независими и за двата канала, плюс една фиксирана EQ-крива, която усилва или реже среди около 2КНz (прецека по слух) - със Mid Contour Switch - с това можеш да постигнеш доста голямо разнообразие от звук.

Към усилвателя върви и футсуич за избиране на трите канала.

Най-добре отиди и го чуй на Княз Борис 117 - там е централният магазин на xxxx. Имат щанд и в Технополис - Младост, но в момента нямат това комбо там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

тоя беригнер звучи добре за парите си :bravo:

като го купуваш само внимавай да му няма нещо.

много често имат хъркащи копчета или един прецакан

чип на процесора :bravo: и го пробвай с ТВОЯТА китара.

аз така пробвах един берингер с чужда беше супер.

Пуснах го с мойта - беше ЗЛЕ! и това беше заради

1 чип на процесора. играят съпротивленията на

адаптерите в случая. та прросто пробвай внимателно:headbang:

 

аре успех:P

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди малко бях до РФ - но не погледнах - някьде около 600 лв са

599 например

виж в технополиса на Габрово - ако има такьв

май че РФ - им ги доставят - то няма и как да е иначе - защото те са представителите на фендер

ако имате технополис - и няма такьв модел

свьржи се директно с РФ - и ги питай дали могат да доставят

или направо ела в София

Achiles от форума - си купи такова и мисля че е доста доволен сьщо

питай го и него

но както ти казват - най дория вариант - е вземи си китарата - дигни се с кола до София - и пробвай и двете -така ще си сигурен че си избрал правилния вариант за теб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За точно този модел на Берингер нямам мнение, но съм пробвал други от същата марка и трябва да отбележа, че имат много приятен чист канал, а и овърдрайв-а им е доста добър. Друг въпрос е, че съм чувал, че усилвателите на Берингер не са от най-надеждните

 

Що се отнася до Fender FM212R - дрънкал съм през 2 такива и честно казано хич не съм очарован, гейна им грам не ми е по-вкуса, а и е бая шумен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха де- аз пък твърдя обратното- преди да взема кубето, пробвах точно тоя ФМ212 и е НАЙ-отвратителното кубе, което съм пробвал- дори фронтман 15 звучи по-добре от него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимка.

fm212r_etu.jpg

Извинявам се предварително за офтопика (модовете да го махат ако пречи), но така ли ми се струва или двата спийкъра в това кубе не са подравнени хоризонтално ?

В смисъл, че десния е малко по-надолу от левия..

Има ли някакво логично обяснение за това ?

Ако има, моля - ЛС :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.