Jump to content
Българският форум за музиканти

Cort X-1 или Z40


Lachy

Recommended Posts

Здравейте ... тъй като съм решил да си взимам някъква китарка (не за много пари) видях нещо което немога да си го обясня. Става дума за тези два корта(знам че и двата не са кой знае какво, но все пак се нуждая от професионален съвет). Въпроса ми е че съм пробвал Z40 и горе доло става, обаче преди дни видях този X-1 и някак точно това което ми трябваше, 24 прагчета и ръчка. Искам да ви попитам защо е толкова по ефтин от Z40 и по точно с кое е по зле.

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_362/i_21861/Cort_Z40_BK.html

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_21...rt_X_1_BKS.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тремулото на X1 е много стабилно. Един приятел си купи същата и мога да кажа, че не се разстройва изобщо от тремулото. Но имай предвид, че Z40 е с по добро дърво и ще вади по-добър звук, но ако държиш да има тремуло X1 не е никак лош вариант. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не останах очарован от Z44, никак даже. Дори само заради това, че няма инлеи по грифа. Както и да е.

 

То по принцип Винтидж тремолото не разстройва, доколкото знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е въпроса до разстройването. евтиното тремоло е от евтини и некачествени материали, т.е. ще има (лошо) влияние върху звука, състейна, дори може и струните да ти къса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X-1 RULLS много добра китара и тремолото е много добро а, и наистина не се разстройва ,това е много добра китара, а Z40 е с tune-o-matic и е с форма близка до ЛП (китара на която се кефя) но унищожена, с изключително грозни допълнения което я прави нито класическа, нито хеви така, че X-1 Е МОЯТА ПРЕПОРЪКА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже за коя китара говорим... Имам Z44 и няма почти нищо общо с Z40 (300 лв. разлика г/д)... и все пак бих взел Z40 (преди Х-1).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.