Jump to content
Българският форум за музиканти

Сериозен проблем


Guest

Recommended Posts

Така, онзи ден ми се случи нещо доста тъпо - освен, че скъсах струна, открих, че единия от болтовете на заключването ми (горе при главата на китарата) е с прецакана резба и не иска да влезе правилно в дупката, съответно - и да се завие като хората. Всичките останали 2 болта резбата им е наред и си влизат нормално в дупките. Този фалшивия го пробвах на всички дупки и в нито една не се завинти правилно. Това ме наведе на мисълта, че резбата му е фалшива, а не резбата на дупките на заключването. Реших, че няма смисъл да прецаквам и тяхната резба, завинтвайки болта насила, за това не съм го и правил.

 

Сега като съм без един болт, няма как да си заключа китарата и да издевателствам върху флойда. А и някакси не ми се свири без заключване. Бича достатъчно силно, че да се разстрои китарата..

Проблемът е, че не знам откъде точно мога да намеря такъв болт.

Хрумна ми идеята да ида на стругар и той да ми направи същия такъв болт.

Другото, което ми дойде на ум (даже е и по-разумно, поне според мен) е да намеря място откъдето мога да поръчам такъв болт, а ако няма - цяло заключване (заключването - в случай ,че не стане работата със стругаря).

За съжаление, не съм от София и нямам възможността да ходя по магазините и да разпитвам дали имат болтчета, заключвания и т.н.

Освен това не знам дали болтчетата са с някакви специални размери, стъпка на резбата и т.н., така, че не знам какво да търся..

 

Моля, дайте съвет как да постъпя, предполагам и други са имали подобен проблем, надали съм изолиран случай :bravo:

 

 

п.п. малко инфо за китарата ми - в случай, че му трябва на някой - Jackson JS30DK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва да обикаляш магазините (в София поне), щото отговорът, който ще получиш, ще е "абе ти донеси китарата на сервиз за единия винт, или болт (кой ти прави разлика...), а ние ще ти откъснем главата до кръста да платиш за целия блокаж + разноските по монтажа, и разходите за изпращането на проклетията от завода в Нова Зеландия, че е най-близо... Па може и грифа да ти сменим, че са ти се поизносили прагчетата..." Един ден (преди няма и седмица) въртях като празна линейка из София точно за един гаден болт на флойда, който ми се скъса посред смяна на струните, и грънци - само нови флойдчета се продават, а нов за Jackson китара ще ми излезе наполовина колкото съм взел цялата китара... Аре ф'офф.

 

Ако можеш да намериш болт със същата дължина и резба (стандартни са, така че не може да няма) в бараката, мазето, тавана, килера, wherever, пробвай с него. Ще ти свърши абсолютно същата работа, а ще си спестиш време и калории. Няма грам смисъл да се пънеш излишно за нещо толкова дребно, ако решението на проблема ръждясва в някоя кутия от обувки на няма и 50 метра.

 

Ако не е вариант това, потърси стругар. Накрая аз това направих, щото болтчето доволно шашаво на вид, и човекът ми направи копие, макар и не с шестограм, и болтът върши перфектна работа. (макар че пак се оказа, че трябва да си сменям флойда, по други причини...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето мнение е СТРУГАР. Единственото разумно. Освен по каталог ( от дистрибутора на съовветната марка ).. или няква поръчка да си поръчаш болт.. ма ме съмнява само болт да ти продадат..цялата джаджа по-скоро...

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли железария някъде из Софето, която да продава 'секви видове болтчета, евентално и такова?

Че това не е рядък проблем, да знаем ако занапред стане фал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези болтове би трябвало да ги има във всяка железария, защото не са някви специални за флойд примерно

стигам до това заключени, тъй като като прецаках моите такива болтове се разрових в гаража на баща ми и веднага си намерих такива болтове :) а той не се занимава китари ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз преди няколко месеца си купих цял nut от Райзанг форс и то за някакви смешни пари, така че разходи се дотам и виж за какво става дума ако те устройва вземи си (така ще имаш още 2 винта резерва и цял nut)!

 

:twisted: Марио :twisted:

 

п.с. Само винтове не се продават отделно (поне аз не знам да ги имат като консуматив) трябва да си вземеш цял nut!

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, онзи ден ми се случи нещо доста тъпо - освен, че скъсах струна, открих, че единия от болтовете на заключването ми (горе при главата на китарата) е с прецакана резба и не иска да влезе правилно в дупката, съответно - и да се завие като хората. Всичките останали 2 болта резбата им е наред и си влизат нормално в дупките. Този фалшивия го пробвах на всички дупки и в нито една не се завинти правилно. Това ме наведе на мисълта, че резбата му е фалшива, а не резбата на дупките на заключването. Реших, че няма смисъл да прецаквам и тяхната резба, завинтвайки болта насила, за това не съм го и правил.

 

Сега като съм без един болт, няма как да си заключа китарата и да издевателствам върху флойда. А и някакси не ми се свири без заключване. Бича достатъчно силно, че да се разстрои китарата..

Проблемът е, че не знам откъде точно мога да намеря такъв болт.

Хрумна ми идеята да ида на стругар и той да ми направи същия такъв болт.

Другото, което ми дойде на ум (даже е и по-разумно, поне според мен) е да намеря място откъдето мога да поръчам такъв болт, а ако няма - цяло заключване (заключването - в случай ,че не стане работата със стругаря).

За съжаление, не съм от София и нямам възможността да ходя по магазините и да разпитвам дали имат болтчета, заключвания и т.н.

Освен това не знам дали болтчетата са с някакви специални размери, стъпка на резбата и т.н., така, че не знам какво да търся..

 

Моля, дайте съвет как да постъпя, предполагам и други са имали подобен проблем, надали съм изолиран случай :P

 

 

п.п. малко инфо за китарата ми - в случай, че му трябва на някой - Jackson JS30DK

за размера на болтовете-зависи от заключването.Моето е с лимбус 3(ако не греша)един приятел е 4-ка.Но един стругар би трябвало да ти свърши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах- точно така продават се по железариите аз лично сам си купувал доста преди като имах китара със закючване - оригинален флойд роуз 2 и мисля че имам останали още и не ми трябват - ако искаш ще ти дам без пари само ше почерпиш бири ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм... аз имах/имам подобен проблем само че при мен резбата на нъта е шугава... Проблема е че нов нът такъв няма отде да си взема щото има регулация на височината и такъв във варна, стара загора и софия никъде няма... предполагам че са си стандартни за марката, а как да ви кажа съмнявам се тия дни да минавам отново към мюнхен да миня през магазина да си взема :) Ае ако имате идеи давайте

 

 

А колкото до конкретния въпрос и аз мисля че ако не намериш болт, който да върши работа просот стругара е най-разумното решение

 

 

Айде и със здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие хора нормални ли сте тва е най обикновен болт със най обикновена резба....

всъщност тази най-обикновена резба май се казваte "метрична" или поне това ми е останало в главата след лекциите по техническо чертанe, които посещавах някога :-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако за мен го споменаваш обиколил съм 6 или 7 магазина щото само толкова знам ;) (начи динакорд, фактор, xxxx, малкия цум, един магазин до пиротска, джаза, един магазин до джаза +/- още някой вече ми се губи ;) ) и точно такъв нът нема... ше видя снимки нещо дали ще намеря да кача да видите за що иде реч...

 

 

П.П. Имам кофти чуството че обръщам темата на пича в тема за мен... Извинявам се за което! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.