Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли музикални клавиатури за компютър?


Тео

Recommended Posts

Наскоро научих за тази програма

Още я разучавам, но ми е интересно дали може от компютър да се направи импровизиран синтезатор.

Програмата работи с клавиатурата за писане, обаче може ли да се свърже музикална клавиатура към компютъра?

Има ли такива готови или трябва да се прави по поръчка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Mузикалнa клавиатурa за компютър" означава MIDI клавиатура.

Ако искаш да цъкаш пои клавиатурата на компа и да свириш има някакви виртуални клавиатури, ама нямат нищо общо със свиренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да както е писал L.K. MIDI клавиатурите са точно за тази цел.

Но има едни клавиатури които май съвпадат на твя въпрос както си се изразил, музикални клавиатури за компютър ;)ЦЪК

А и можеш да намериш сумати виртуални синтезатори из нета от по аматьорски до наистина професионални такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи MIDI клавиатура.

Аз се интересувам точно от виртуален синтезатор.

Би ли ми обяснил някой за начина на свързване към компютъра, предполагам, че новите са всички с USB, а старите как се свързват и има ли предимства и недостатъци?

Питам от съображение, че компютърът ми често се позамисля, а когато четох сравнителен анализ на видовете синтезатори се изтъкна недостатака софтуерна нестабилност.

 

Уместно ли е в тази тема да се каже нещо като препоръка/сравнение на MIDI клавиатури или е отделна тема?

 

Съществува ли граница в цената на MIDI клавиатурата, над която е по-изгодно да се закупи отречен/заклеймен модел и марка синтезатор с въпросните изходи и да се използва за клавиатура, като в краен случай може и да се използва като инструмент?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Midi Cable (google знае какво е това :huh: ) всеки синтезатор от малко по висок клас го има като връзка лошото е че ти трябва интерфейс от сорта на

М-аудио Фаст трак който има Миди връзка (чичо гугъл отново ще дообясни)

 

 

Виртуален синтезатор - има адски много подобни неща влез в сайта на Digydesign (google) и се поогледай за техни софуеъри.

последния Cubase 5.1 ( отново в гугъл повече инфо) идва с няколко VST instruments ...

 

един от най-добрите (според мен ) Native Instruments Kontakt който може да се намери и в Komplete Bundle - VST plug-in за запис в Cubase/ProTools etc...

& Stand-alone prog. за лайв свирене :)

 

Както и refills for Reason (google ... )

Препоръчвам (лични предпочитания) M-audio - Axiom 25,49,61(аз ползвам 61 сега) самонасочващи се контролери в Cubase protools Abletron live и прочие по-известни заглавия...

 

 

Погледни сайта на Almar.bg за цени на клавиатури както и musicworld.bg - все български сайтове с прилични цени за такива играчки ...

 

Не спирай да питаш и Чичо ти Гугъл...

 

 

ПП - Това на Creative си е несериозна работа ако си пианист щото не е Фул Сайз Кий... все едно мого скъпо касио за деца си си взел :)

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teo, в крайна сметка си ти трябва една MIDI клавиатура на USB, подходящ софт за нея, хубава саунд карта (както с USB интерфейс, така и с FireWire) избора е голям :surprise: зависи до колко пари си решил да отделиш.. наскоро един познат си купи TC Electronix Impact Twin Цък и ето тази клавиатура Цък пак ... е да ти кажа съм много доволен да записвам в тях :)

 

В краен случай, ако не ти се дават пари за скъпа саунд карта можеш да направиш един евтин вариант, както на мен ми излезе доволно... инсталираш си ASIO4ALL драйвери (с което си намаляваш латенцията) и си взимаш едно такова нещенце Цък трети път ... ето с това си свалих латенцията значително, дори на репетиция свиря с лаптопа, като ме мързи да си нося 20кг модул.. а и на група Journey клавириста свири с лаптоп на сцената. Също може да се поинтересуваш затова.

 

Пак зависи, какво точно търсиш и за какво ще го използваш.

 

Надявам се да съм помогнал!

Лек ден желая на всичкото хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.