Jump to content
Българският форум за музиканти

Непозната китара


PlamenM

Recommended Posts

Джентс, имам един въпрос...какво е вашето мнение за т.нар "кучи марки" китари, вери вери лоу бюджет... примерно Индиана гитарс

Аз самия съм свирил по магазините в УСА на световноизвестната марка Карло Робели , и да, естествено няма нищо общо с фендер, гибсън, ибанез и тн...но има тука един друг момент. Ето , аз винаги съм искал да имам телекастър китара и 12 струнна акустична. Не че ще свиря на тях повече от веднъж на седмица, обаче в крайна сметка това си е специфичен саунд колкото и куча да е . Освен това в крайна сметка дори и да махнем от такава китара цялата железария и електроника, получавате за 200 лева тяло, което с още двеста и петдесет можете да направите прилична китара , която може и да е по добра отколкото ако си купите готова за 450. Тайно усещам че между такива кучи марки и ниско бюджетните серии на не-кучите марки няма много разлика - и едните се правят в Китай и Корея и под един и същ рехав качествен контрол ( не говоря за високия клас а за ниско бюджетните модели - иначе как може да си обясним разликата ибанез Пат Матини - 2000 + $ - а ибанез холоу боди - 300 $>??? :) ). Така моля...който има опит с наистина :) кучи :) марки китари да сподели..в крайна сметка , сиромах човек жив дявол...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за една супер Куча тайванска марка китара, собственот на един приятел - Kumika.

Та става дума за китара - бяла на цвят, с формата на Джаксън Кели, с гриф колкото на 2 Ямахи, смотани потенциометри, смотано тремоло и един читав адаптер. Изработена средно.

Взе я след наддаване за 104 лева. Била лиценз :green: на Джасксън вика - търся - не е :) .

Пръсна около 250лева за да я стегне, и сега китарата рулира - нови потенциометри, тремоло за 40ле(което се оказа танк), 2ри адаптер ЕМГ Хз, Гибсънски превключвател. Само грифа е още като кардан на Зил ама той си е свикнал.

 

Мнението - нека ги има :) . Наитина при внимание може да се попадне на good bang for the buck, или да се доработи за малко кинти и да стане чудна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее че Хондо ми е любимата куча марка...особено мойта китара, която дори ме кефи. Съвсем случайно открих, че и електрическата на даскала ми била такава. . А това че главата е тип Jackson с тазликата, че ръбчето е отдолу, но не отгоре.

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=8007 :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една марка Red Rock и те принципно правят доста добри копия на Лес Поул. За съжаление не мога да открия някакъв официялен уеб сайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее ми то Хондо и Индиана не са кучи... се едно да кафете че

National е куча марка или пък Aria Pro.

 

Има къде къде по-кучи. Ама щом имат готин саунд....

Всъшност кво ше рече "куча" .... истината е че има поне 200 марки и просто има 20-на най-големи и пробили / наложили се. Тъй че дефинирай "куча марка" първо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че става марка за непозната марка китари, имитация на някоя от пробилите.Cheap knock-off copy :) . Моят пример е точно такъв - втора "Китка"(както я нарекоха Кумиката 1-2ма видяли я запърви път) у БГто нЕма. А се съмнявам да има някъде другаде освен в Тайван, където е произведена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че става марка за непозната марка китари, имитация на някоя от пробилите.Cheap knock-off copy :) . Моят пример е точно такъв - втора "Китка"(както я нарекоха Кумиката 1-2ма видяли я запърви път) у БГто нЕма. А се съмнявам да има някъде другаде освен в Тайван, където е произведена.

Пич..... при цялото ми уважение ама чийп-копи...

хяахахахаахахха то има 2 shapes на тоя свят Класик - тип лес пол, модерн тип Страт. Всички който прят китари и не са онез който са имислили и изкаралши първи тези форми копират..... тоест сичко е копи на тез две форми. Ма за Тайванските марки си прав. Найстина са Тайвански мама им! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.