Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ с една схема за копие на Ds-1


Recommended Posts

Здравейте , вече трета седмица не могада се справя с една схема която симулира ефекта BOSS DS-1 .

Ето ви линк на схемата BOSS DS-1 . Не е оригиналната схема на ефекта но съм чувал добри отзиви точно за тази схема и бях чел из форума че някой я е правил. И исках да разбера какво точно греша за да не ми се получава. Схемата като връзки и всикчко е едно към едно и е точно. Проблема ми е там че не мога да разбера къде да пусна изправения ток и колко волта да е. И това вече ме измъчва 3 седмица и се навих да пиша тук, да видя дали ще има компетентни хора които да ми помогнат.

за всякакви предложения по тази схема приемам , изменения и промени, стига само да тръгне :).

Дано до дове1ера някой да пише да мога да се заема с тези проблеми , че нямам 100 лв за подобен ефект, а за този са ми казвали че работел отлично. Вече пробвах с 9-10 волта на схемата да сложа на крачето за захранването му, но пак не тръгна :hysterical: . Също така и на плтката намерих къде би трябвало да се сложи , но пак не сработи :greenangel:.

Само да допълня, ако някой може да ми предложи други схеми за овърдравове и дисторшъни също не бих отказал.

Мерси предварително заз вашите мнения :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма как да тръгне по тази схема, защото операционния усилвател (741) не е захранен (не е показано на схемата). Явно който е начертал схемата е решил, че който ще я прави ще се сети, че трябва да захрани операционния усилвател :hysterical:

 

Трабва да "вържеш" 4-то краче на 741-цата към маса (минуса на захранването), а 7-мо краче към +са на захранването. Там където е отбелязано VCC на схемата (на края на резистора 10K, където има едно пресечено кръгче) също подаваш +са на захранването, което трябва да е 9 волта постоянно напрежение ... и с 10 волта ще стане :greenangel:

 

741Pinout.gif

Редактирано от fire_garden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Малеее колко съм бил тъп. Всичко точно направих, без едно, а то е това че знаех че трябва да вържа 9-10 волта на интегралата, ама забравих това че да вържа масата на схемата ОМГ :):D:D:D

Редактирано от bghack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.