Jump to content
Българският форум за музиканти

For The Love Of God


killer

Recommended Posts

за момента нямам възможност да я кача .... съжалявам :)

когато я преместя ще пусна линк!!!!

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тцтцтцтцтцтц..аз пък съм нагъл - на мене ми я е свирил на живо(не на серенада,просто на гости да му видим тогава новата 7-струнната реза4ка:beer:..ако не се лъжа,и  с оригиналните адаптери(Блейзовете) си беше як звука..ама аз какво ли разбирам..но ина4е браво! :blink: добиваш популярност,Марио

(от Искрен)

Искрене нали знаеш че оригинала е записан от Steve Vai с Universe с Блейзове, така че не се притеснявай .... звукът ти ще е много близък до оригинала когато си сложиш Блейзовете.

Поздрави!!!!

Марио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тцтцтцтцтцтц..аз пък съм нагъл - на мене ми я е свирил на живо(не на серенада,просто на гости да му видим тогава новата 7-струнната реза4ка:beer:..ако не се лъжа,и  с оригиналните адаптери(Блейзовете) си беше як звука..ама аз какво ли разбирам..но ина4е браво! :blink: добиваш популярност,Марио

(от Искрен)

Искрене нали знаеш че оригинала е записан от Steve Vai с Universe с Блейзове, така че не се притеснявай .... звукът ти ще е много близък до оригинала когато си сложиш Блейзовете.

Поздрави!!!!

Марио

Къде го прочете ....че е с 7 китара записано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го прочете ....че е с 7 китара записано

1. http://www.vai.com/Machines/guitarpages/guitar026.html (не е точно доказателство но .... ;) )

2. В www.Jemsite.com в форума (преди да го хакнат :evil: )

3. В песента към 4:25 има един lick който завършва на РЕ ... на много ниско РЕ :twisted: ... не че не може да смъкне 1 тон с тремолото НО :beer:

4. В клипа на песента (клипа не концертното изпълнение) е с Universe (този от т. 1 ..... но и това не е доказателство :P ... кой му пречи и с косачка в ръце да се снима :twisted: )

5. В повечето му официални транскринции е за 7 струнна (часта с РЕ-то)

Въпреки описаното в по горните точки съм съгласен с някои неща които могат да противоречат на горните факти:

1. Никога не съм го виждал на концерт да я изпълнява на 7 струнна китара

2. Дори и на първото И (официално/самостоятелно ... :P ще обясня за това в точка 3)свирене пред публика (Expo 92 - Guitar Legends) той изпълни песента на JEM ;)

3. На концерта на Whitesnake - Monsters Of Rock на 18.08.1990 в Donington Park той изпълнява част от песента (но не цялата.... затова казвам че през 1992 е официалното/самостоятелното представяне на песента пред публика), предполагам че я е свирил на Universe защото в края на песента удря няколко много ниски тона който принципно могат да се изсвирят само на 7 струнна китара, а и с Whitesnake използваше предимно Universe-и ... но не съм гледал концерта така че това са само догадки!!!

 

Митко поздрави, :blink:

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QUOTE (MDFk @ Dec 21 2004, 10:35 PM)

тцтцтцтцтцтц..аз пък съм нагъл - на мене ми я е свирил на живо(не на серенада,просто на гости да му видим тогава новата 7-струнната реза4ка..ако не се лъжа,и  с оригиналните адаптери(Блейзовете) си беше як звука..ама аз какво ли разбирам..но ина4е браво!  добиваш популярност,Марио

(от Искрен)

 

 

Искрене нали знаеш че оригинала е записан от Steve Vai с Universe с Блейзове, така че не се притеснявай .... звукът ти ще е много близък до оригинала когато си сложиш Блейзовете.

Поздрави!!!!

Марио

 

Надявам се наистина,но да мога да го изсвиря.. да си оправя постановката и тогава.поне звука няма да ме откаже:P.

 

ако може да то дам едно предловение за по-нантаъ4ни презаписи на песента - за в слу4ай 4е пак се стигне до импровизации,предлагам ти да акцентираш на по дълготрайни тонове и леки "игри" с флойда.имай в предвид 4е минава за балада,а тя трябва,макар 4е я свири Вай и слага и по-бързи пасажи,да запази настроението и внушението на такава.то4но по-разлятите и бавни тонове,според мен,успяват да направят това.

пример:кой не знае 4те велики тонове в на4алото(2-3та минута) на "Шайн он Ю Крейзи Даймънд" на Пинк Флойд(на китарата на Гилмор,на живо..може и да не ги знаете,но имат страшен акцент върху слушателя)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.